Cthulhu Saves Christmas – RECENZE – Jedná vánoční…

Studio Zeboyd je známé tím, že vytváří retro JPRG hry, které moc nestojí, jsou tak akorát dlouhé a plné vtipných dialogů a narážek především na Lovecrafta. Jejich první hra Cthulhu Saves the World sice netrhla prodejní rekordy, ale byla neuvěřitelně zábavná. A když studio oznámilo, že chystají novou hru, spousta hráčů se začala o něco víc těšit na Vánoce.

  • Datum vydání: 23. prosince 2019
  • Vývojář: Zeboyd
  • Platformy: Microsoft Windows

Je těžké představit si Cthulhu jak zachraňuje Vánoce po boku Santovi vnučky, ale takový je příběh této hry. Když Cthulhu otevře nečekaný vánoční dárek, ztratí svoje božské schopnosti, což ho zrovna nepotěší. To ale není všechno. Santa byl unesen, zlý padouši v čele s Jackem Frostem se snaží zničit Vánoce a váš úkol je jim v tom zabránit.

Chtulhu Saves Christmas je typické RPG. Hrdinský skutek se nevykoná sám. Na své cestě přibíráte další postavy do party, každá postava má unikátní schopnosti, které se hodí při průchodem dungeony a v podstatě kdykoliv narazíte na nepřátele. Ve hře je připravená řada bossů, kterým se hráč musí postavit. A někde mezi bojování a levelováním poznáváte lidi kolem sebe.

Mezi výpravami se hráč může vrátit do městečka Christmastown. Tady stráví celý týden a každá aktivita v městečku zabere jeden den. Aktivity, ze kterých si hráč vybírá zahrnují návštěvu kina, poflakování se s kamarády nebo hledaní nové práce. Jindy by mě nic z toho asi nebavilo, ale je celkem příjemné dívat se na zasněžené město a užívat si vánoční atmosféru. Protože když se dívám z okna, nic moc vánočního nevidím.

Soubojový systém je jednoduchý, ale poměrně efektivní. Souboj je rozdělen na jednotlivé tahy a hráč jenom vybírá jakou schopnost má daná postava použít. Líbí se mi balanc soubojů, nepřátelé nejsou nesmyslně silní, ale hráč se pořád musí trochu snažit.

Cthulhu Saves Christmas je hra, kterou přesně vystihuje její název. Dokážete ji projít za pár hodin (4-5) a u průchodu hrou se dobře pobavíte. Soundtrack nabízí klasické americké koledy v rockovém kabátku, souboj je zábavný, svět vypadá skvěle i když je pixelový a dialogy jsou prostě perfektní. A upřímně, tahle hra mě ve probudila větší vánoční atmosféru než všechny pohádky v televizi. Jediné mínus je jenom to, že jakmile skončí Vánoce, už si ji asi nezahrajete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *