Čtvrtý Doom i po letech slibuje silný zážitek – NOVINKY

23. 08. 2015 David Strnad
1 099 zhlédnutí

Gameplay z konference Bethesdy

První díl starý bezmála pětadvacet let, vydaný společností iD Software, se vepsal mezi kultovní hry počítačové historie. Právě prvním dílem totiž odstartovala éra stříleček, konkrétně těch z pohledu první osoby. Po jedničce následoval o rok později také druhý díl, na třetí se ale čekalo o poznání déle – celých deset let. A nyní se to celé opakuje, protože čtvrtý díl, jenž nenese ani žádný podtitul, vyjde více než po dvanácti letech. Zda tento pro hráče dost negativní fakt hře jen prospěl, to se dozvíme příští rok. Pojďme si ale krátce shrnout, co všechno tedy nový Doom nabídne; a že toho rozhodně není vůbec málo!

Příběhem by měl Doom odkázat na minulé díly. Vžijete se v něm znovu do role zkušeného vojáka, jehož prvořadým úkolem se stalo pozabíjet všechna monstra, co napadla marsovskou stanici. Alespoň tak to nastínili samotní vývojáři. Příběh se sice tímto jeví dost primitivní, od střílečky, jako je tahle, ovšem nemůžeme čekat nic lepšího. Podle mého názoru to však zase tolik nevadí hlavně proto, že tyto prvky ve střílečkách hrají až druhé housle.

DOOM-4K-5

Doom se sice poprvé objevil teprve na letošní E3 konference Bethesdy, zároveň s prodejem hry Wolfenstein: New Order ale hráči dostali možnost vstoupit do uzavřené bety této hry. Tvůrci Doom tedy oznámili dlouho předtím, než jej prezentovali na konferenci v Los Angeles. Tam mimochodem ukázali první hratelnou ukázku, osmnáct minut dlouhý gameplay. Z něho nyní vyplývá mnohé. Především potom fakt, že frenetická brutalita bude znovu na místě.

Kromě střílení pomocí rozličných zbraní, jako například dvouhlavňové brokovnice, nebo plasmové pušky, se ve hře mihne také motorová pila a nepřátele půjde udolat i beze zbraní – ručně. Hlavně v tomto nový Doom otřese hranicemi brutality. Mimozemské vetřelce totiž půjde doslova roztrhnout vedví, utrhnout jim hlavu a podobně.

maxresdefault (4)

Doom rovněž pamatuje na své starší předchůdce; při otevírání dveří zaslechneme tolik charakteristický zvuk z dílů minulých.

Nakolik ovšem nový Doom splní naše očekávání, to si budeme muset počkat až do příštího roku, kdy vychází. iD Software ho vydají pro PC, XONE a PS4.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0