Cultic – Retro FPS s kultisty v hlavní roli!

Duchovní nástupce pořádných starých her z dob, kdy byl svět ještě v pořádku a smrt byla pouhým začátkem příběhu. CULTIC je retro FPS v pixelovém provedení se širokým výběrem zbraní a dynamitem. Což by mělo v jediné větě shrnout všechno, co jste kdy potřebovali vědět. Aspoň na úvod.

  • Datum vydání: 13. října 2022
  • Vývojář: Jasozz Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Vstát z mrtvých zní docela dobře. Jako druhá šance na život a naplnění všech snů. Akorát je docela na nic, když se vrátíte zpátky a místo rodiny a přátel vás vítají šílení kultisti. Úkol je jasný, vyhnout se prvnímu útoku, sebrat nejbližší zbraň a prostřílet si cestu ven.

Ta dobrá, zábavná a popravdě celkem nutná součást gameplaye je svoboda, kterou dostáváte. Cultic se sice inspiruje starou grafikou, ale přivádí to nové, na co jsme si tolik zvykly. A tak jsou tady možnosti, totální vyhlazení všech nepřátel, kladení pastiček, dynamit… Prostě jak se dostanete na druhý konec mapy je jen na vás.

Co je možná ještě lepší než mít možnosti, je sledovat destrukci, kterou za sebou necháte. Asi se shodneme, že pomalý, taktický postup je spíš takový záložní plán a nic se nevyrovná tomu naběhnout mezi kultisty a napařit je brokovnicí. To je další stránka, kde Cultic vyčnívá. Každá rána má tu správnou odezvu a můžete ji skoro cítit, stejně tak každý hit. A na pozadí je skvělý pohyb, díky čemuž máte pocit, že hlavní protagonista zvládne parkour a vyhýbání se kulkám po vzoru Matrixu.

První kapitola Culticu obsahuje 10 map s tím nejzábavnějším, co hra nabízí, to znamená spoustu krve, nábojů a kultistů. A samotná tahle první část je povedená hra, za 10€ dostanete stejný počet map a na pár hodin se zabavíte. A jestli fandíte retro hrám, určitě nebudete zklamaní.

Po dohrání kampaně je tady ještě survival mode, kde si už podle toho označení můžete vyzkoušet, co všechno dokážete přežít. Další kapitola s novými mapami vyjde jako placené DLC někdy v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *