Curse of the Sea Rats – Třeste se suchozemské krysy?

Poslední dobou se nejen hry s pirátskou tematikou nějak vrací, ne že by kdy úplně zmizeli. Sea of Thieves, Skull and Bones, teď i Return to Monkey Island, všechny žánry se vrací na moře. A stejný kurz nasadila i ručně animovaná adventura Curse of the Sea Rats.

  • Plánované datum vydání: začátek 2023
  • Vývojář: Petoons Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Curse of the Sea Rats je metroidvania nebo jak uvádí vývojáři ratroidvania, ale odškrtnout ji jenom jako další z mnoha by podle mě byla chyba. Gameplayově se možná přiblíží svým konkurentům, ale co ji dostane výš jsou animované prostřihy provázející hráče příběhovou linkou.

Posádka i s kapitánem je sebranka jako žádná jiná a jejich hlavní starostí mezi napínáním plachet je udržování kožichu v suchu. Čtyři hlavní hrdinové, kdysi vězni britského impéria, se po malém dostaveníčku s pirátskou čarodějnicí stali krysami na plný úvazek a doslova. No a kromě jiných dobrodružství, která se jim připletou do cesty, se zmíněnou čarodějnici snaží najít, chytit a donutit, aby jim jejich těla vrátila.

Hra má jasný začátek i konec, na hráčích je všechno mezi tím. Svět inspirovaný irským pobřežím 18. stoletím je vám plně k dispozici. Ať už hledáte nepřítele se kterým změříte svoje síly nebo zakopaný pirátský poklad. I když, v téhle fázi asi ještě zakopaný nebude. Tak jako tak bychom se měli dočkat asi 12 hodinové zábavy se všemi questy.

A hrát můžete za všechny čtyři postavy, ať už v singlu nebo v lokálním co-op s až třemi dalšími hráči. Každý člen posádky má jiné schopnosti, které se průchodem hrou dají ještě vylepšovat.

Curse of the Sea Rats momentálně počítá se vstupem do Early Accessu na začátku příštího roku. Hra bude dostupná na všechny velké platformy a podle hadrwarových specifikací se nikdo nemusí bát, že by mu neběžela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *