Cursed to Golf – NOVINKY –

Golf si většina z nás představuje jako poklidnou hru, na dokonale travnatém hřišti s překrásným výhledem na okolní přírodu, ve které se hráči snaží dostat míček do prťavé díry s pomocí dlouhé tyče. Cursed to Golf staví na těchhle pravidlech a bere je s sebou do očistce, ze kterého vede jediná cesta ven přes golfové hřiště.

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Chuhai Labs
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Vývojáři označili Cursed to Golf jako roguelike adventuru, což je docela zajímavé. Poslední dobou se zdá, že právě tohle označení dostává každá druhá hra, díky čemuž se nové tituly ztrácí v přeplněné kategorii. Myslím ale, zrovna Crused to Golf neude jednou z těch her, které by se ztratili.

Světový golfový šampion se připravuje na poslední úder, který ho znovu dovede k vítězství na mezinárodním turnaji. Není nic, co by ho připravilo o titul, snad jenom blesk z čistého nebe.

Přesně takhle se dostanete do očistce, přesněji řečeno do golfového očistce. Dobrá zpráva je, že z toho zvláštního místa vede cesta ven. Podle povídaček, které se šíří kolem, stačí vyhrát všech 18 jamek, stát se šampionem očistce a šupky dupky do nebe. Golfového nebe, nejspíš. Aby jste se tak daleko dostali, musíte projít přes řadu překážek v jednotlivých levelech.

Řekla bych, že nikdo v téhle hře nečeká obyčejná hřiště na golf. Od toho stát se nejlepším golfistou v očistci, musíte překonat všechny překážky na hřišti. Klikaté cestičky blokují větráky, bodce, krabice plné dynamitu nebo teleporty. Prostě všechno, na co si vzpomenete a přes co je těžké dostat míček. A protože má tenhle golf trochu upravená pravidla, jsou na vaší straně duchové, kteří vám pomáhají, například si s jejich pomocí můžete prohlédnout celou mapu a naplánovat si údery.

Cursed to Golf zamíří jako první na počítače a Nintendo Switch. Jestli se dočkají i další platformy zatím není jasné. K 18 jamkám z kampaně se přidají další mody a denní výzvy, takže celá hra nabídne dost obsahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *