Cyanide & Happiness – Freakpocalypse – RECENZE – Kde je moje apokalypsa?

14. 03. 2021 Nikola Štěrbová
272 zhlédnutí

Cyanide and Happiness: Freakpocalypse je první point and click adventura tvůrců internetového komiksu Cyanide and Happiness. A protože se na hru čekalo poměrně dlouho, očekávání jsou vysoko. Stojí Freakpocalypse za váš čas?

 • Datum vydání: 11. března 2021
 • Vývojář: Explosm, Skeleton Crew Studios
 • Platformy: Microsoft Windows, Android

Hlavní hrdina příběhu je Coop, zrzavý středoškolák, který ve škole nemá kamarády a vlastně ho nemají rádi ani učitelé. Coop přitom jenom chce pomáhat lidem kolem sebe a stát se jejich hrdinou. Jeho největším problémem je blížící se školní ples, všichni už mají doprovod, kromě Coopa.

Hlavní úkol, stejně jako několik vedlejších vede hráče k tomu, aby pomohli Coopovi ohromit jeho vyvolenou a on s ní mohl jít na ples. Díky těmhle úkolům hráči dobře poznají Coopa a tak nějak s ním soucítí. Kde je ale v tom všem apokalypsa?

Přímo v názvu hry je zmíněná Freakpocalypsa, ale hráč se k ní dostane až na samém konci. Po splnění všech úkolů, prozkoumání města a projití všech dialogů, teprve dojde na apokalypsu. Proč? Protože i když jde o stand alone hru přijdou ještě další dvě.

Gameplayově je Freakpocalypse v základu klasická point and click adventura, ke které přibylo několik inputů z klávesnice. Tutoriál perfektně vysvětluje co a jak může hráč dělat a z pohledu ovládání je hra perfektní.

Úkoly jsou přímočaré a když se náhodou zaseknete, hra má připravené nápovědy, které hráče nasměrují správným směrem. Hlavní úkol perfektně doplňují vedlejšáky, ty nabízí možnost na chvíli si od hlavního úkolu odpočinout a zasmát se něčemu trochu jinému. Vedlejšáky taky natahují herní dobu, protože bez nich je dost krátká.

Cyanide and Happiness: Freakpocalypse poměrně krátká adventura, kterou proletíte bez větších problémů. Její humor není pro každého a některé vtipy za moc nestojí, ale nejde o špatnou hru. Osobně vidím největší problém v chybící apokalypse. Protože by bylo super začít rovnou ve zničeném světě. Ale jako dlouholetý fanoušek komiksů a videí C&H si prostě nemůžu stěžovat. Víc než příběhu jsem se bála technických problémů hry a ty jsem nenašla. Od začátku do konce všechno běželo a gameplayově taky všechno sedí.

Hodnocení 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0