Cyberpop New World – Budoucnost Prince of Persia?

První rychlý pohled na Cyberpop New World mě skoro přesvědčil, že jde kopii Prince of Persia, teprve ten další mě přivedl do světa neonové budoucnosti. Technologicky vyspělejší lidstvo ukazuje svoje vychytávky a přitom si jsou všichni kolem vědomí toho, že se nachází uprostřed hry. A tam mě začal Cyberpop zajímat.

  • Datum vydání: 22. června 2021
  • Vývojář: Cyberpop Metaverse
  • Platformy: Android, iOS

Společnost v Cyberpop se zase tolik neliší od té naší. Hra je zasazena v blízké budoucnosti, jenom jsou její obyvatelé technicky nadanější a rádi si hrají s virtuálními těly, coby klienti Cyberpopu korporace, která pro ně vytvořila virtuální svět s novými pravidly. A ať už jejich zákazníci touží po soubojích nebo objevování, jejich nabídka je připravená pokrýt cokoliv.

Jenže, co kdyby ten uměle vykonstruovaný svět, nebyl tak úplně umělý. Namísto toho by se tak trochu prolínal s tím skutečným. Všechno co by se stalo ve hře, by se tak stalo i ve skutečnosti a celá ta dokonale vyspělá společnost by se tak trochu začala hroutit. A jak už asi tušíte, jste jako hráč uprostřed dění.

Výhodou je, že se vás hra jako hráče nesnaží nijak omezovat a je celkem na vás, jestli chcete ostatním škodit nebo s nimi spolupracovat a třeba toho i víc objevit.

Momentálně je ve hře pět světů/levelů, kde se můžete svobodně pohybovat. Útočit na nepřátele a nebo třeba běhat po zdech, stejně jako už ve zmíněném Prince of Persia. Hra dostává pravidelné updaty, vývojáři se snaží hru pořád vylepšovat a začátkem příštího roku přibude nový svět. Co nemusí sednout každému není ani tak gameplay, ale přítomnost NFT a uživateli generovaného obsahu.

Cyberpop je zajímavá především svým nápadem a kousky příběhy, které by si podle mě zasloužili mnohem víc pozornosti. Možná ze mě ale mluví jenom láska k RPG. Cyberpop je spíš taková oddechovka, u které se nemusí moc přemýšlet, ani v soubojích nebo když zrovna šplháte na vysokou budovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *