Cyberpunk 2 – CD Projekt nabírá tvůrce Wolverina od Sony!

CD Projekt Red nedávno přijal dvě významné osobnosti z Insomniac Games, které pracovaly na exkluzivních titulech pro PlayStation 5, včetně Marvel’s Wolverine. Tento krok naznačuje, že polské studio posiluje svůj tým pro nadcházející projekty, zejména pro pokračování Cyberpunku 2077, známé jako projekt Orion.

Mary Kenney, bývalá vedoucí příběhu Marvel’s Wolverine, se stala v CD Projekt Red senior scénáristkou. Ve svém prohlášení na LinkedIn uvedla, že je nadšená z návratu k RPG hrám a že se těší na spolupráci s talentovaným týmem. Kenney má bohaté zkušenosti, které získala během svého působení v Insomniac Games, kde pracovala na hrách jako Spider-Man: Miles Morales a Ratchet & Clank: Rift Apart.

Před třemi měsíci se k CD Projekt Red připojil také Aaron Habibipour, bývalý výtvarný ředitel Marvel’s Wolverine, který nyní působí jako výtvarný ředitel na projektu Orion. Habibipour přináší své zkušenosti z vývoje her, jako jsou Marvel Spider-Man 2 a Spider-Man: Miles Morales, což přispěje k vizuální kvalitě nového projektu.

Projekt Orion bude vyvíjen v novém studiu CD Projekt Red v Bostonu, které bylo založeno s cílem přilákat talenty z USA a zajistit autentické zobrazení dystopické budoucnosti Ameriky. Vývojáři se zaměří na hlubší zpracování sociálních a ekonomických problémů, které nebyly dostatečně zdůrazněny v původním Cyberpunku 2077.

Pawel Sasko, jeden z hlavních designerů projektu Orion, uvedl, že pobyt a práce v USA poskytly týmu lepší pochopení některých problémů, jako je bezdomovectví, které budou v pokračování lépe zpracovány. Sasko zdůraznil, že tým nyní více dbá na detaily, které přispějí k autentičtějšímu zobrazení amerického prostředí.

Zatímco práce na opravách a datadisku Phantom Liberty pro původní Cyberpunk 2077 již skončily, vývoj projektu Orion je teprve na začátku. Studio se soustředí na vytvoření nového týmu a přinášení inovací a vylepšení, které by měly překonat předchozí hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *