Cyberpunk 2077 – NOVINKY – Jak to vypadá?

Oznámení Cyberpunku 2077 proběhlo již před několika lety, konkrétně v roce 2012, a patrně až teď jsme v bodě, kdy je opravdu za dveřmi. Hra dostává až neuvěřitelný hype, ukázala se na všech velkých konferencích a málokdo o ní řekl špatné slovo. Vydání se s největší pravděpodobností dočkáme v příštím roce. To samozřejmě není pevná informace – víme, jak to s CD Projektem je.

Důvodem tak velkého hypu je patrně fakt, že tu nic takového ještě nebylo. Cyberpunk 2077 vypadá na extrémně detailně propracované RPG z budoucnosti. Označení sci-fi bych se osobně raději trochu vyhnul, protože to evokuje trochu jiné konotace. Cyberpunk je prostě RPG zasazené do vizuálně atraktivního světa a pochází od studia, které vytvořilo Witchera. Díky tomu, že již byl představen téměř hodinový gameplay, tak máme představu o tom, jak bude svět vypadat. High end věci, neony, digitální vymoženosti, apod. A vypadá to skvěle! Samotné slovo kyberpunk vychází z literatury a označuje prostředí prezentující spíše nižší vrstvy společnosti v kombinaci s futuristickými technologie a prostředím. CD Projekt se toho rozhodně drží.

Osobně mám pocit, že Cyberpunk převezme RPG věci z Witchera a feeling prostředí připomíná tak trochu GTA V. A to například díky tomu, že bude mapa složena z šesti rozsáhlých čtvrtí, mezi kterými se můžete dopravovat například autem. Stačí tedy spojit Witchera, GTA V a okořenit to prostředím z Blade Runnera.

Co se týče zmíněného gameplaye, tak v něm můžeme vidět docela akční přestřelky, velmi zajímavé zbraně a dokonce i tvoření postavy. Samotný příběh zůstává stále trochu zahalen a vyjma pár scén netušíme, o co přesně půjde.

Z dosavadních ukázek je ale jasné, že prostředí bude skvělé, postavy zajímavé a systém RPG by, vzhledem ke zkušenostem studia, neměl být problém. Myslím, že nebudeme přehánět, když řekneme, že Cyberpunk 2077 je skvělým adeptem na hru roku, akorát ještě netušíme, který rok to bude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *