Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – Night City čeká!

E3 padla v zapomnění. Video herní konference ale dál chrlí novinky o připravovaných titulech jednu za druhou. A některá oznámení a novinky jsou očekávaná s větším napětím než jiné. Do takové kategorie spadá i rozšíření příběhu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, mimo jiné přinese i technické vylepšení stavu hry.

Datum vydání: 26. září 2023

Vývojář: CD Projekt Red

Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X a Series S, PlayStation 5

Konference Xbox Games Showcase Extended byla jednou z těch, kde jsme prostě všichni doufali, že konečně dostaneme pevné datum a možná i nějakou tu ukázku. A dočkali jsme se obojího.

Night City se v datadisku Phantom Liberty rozšíří o novou čtvrť s názvem Dogtown, do které se V může kouknout a trochu to tam rozjet. Ta sama o sobě funguje jako vlastní město plné života, vedlejšáků a nelegálního obchodu. V krátké ukázce se nám prezentuje právě tahle část. A co se příběhu týká no, jde o něco s prezidentkou USA, záchraně jejího zadku a trochy špionáže na černém trhu.

CD Projekt ale nepřináší jenom nový obsah ve formě postav a příběhu. Všichni víme, jak hra vypadala při vydání a jaké problémy museli vývojáři rychle opravit. Trochu se poškodila pověst hry, ale CD Projekt si dost polepšil. A v téhle snaze se pokračuje i dál. Rozšíření vyřeší další bugy, přinese přepracovaný systém policie a taky by se měli vylepšit přestřelky ve vozidlech. Nově by se na auta měly dát připevnit zbraně. Tak snad všechno vyjde podle plánu.

Oficiální datum vydání je prozatím stanoveno na 26. září. Ale kdyby se snad chtělo posunout ve jménu hratelnosti, asi by s tím nikdo problém neměl. Teď už ne. Cena je stanovena na 30 dolarů, což je o něco vyšší než rozšíření do Zaklínače 3. Nutností pro Phantom Liberty také bude vlastnit základní hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *