Dark Souls III – The Fire Fades Edition GOTY – RECENZE – Finální zážitek na jednom disku

25. 04. 2017 Ondřej Knap
2 549 zhlédnutí

Vývojáři: Bandai Namco, FromSoftware
Datum vydání: 21.4.2017
Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One
Žánr: Ačkní RPG, Hardcore

Asi nejspíš nikomu nemusím představovat herní trilogie „Souls série“. Jestliže se najde někdo takový, kdo neví o čem je řeč, rád bych upozornil, že pokud se chystáte tuto hru nebo její 2 předchozí díly pořídit, tak se pořádně obrňte. Přilepte si své myši, klávesnice či ovladače ke stolu nebo k rukám a své oblíbené hrnky či ostatní věci, které jdou snadno rozbít odložte.

Tak ještě jednou a naposled
Ani nedokážu popsat, jak moc příjemné bylo si vychutnat komplexní dobrodružství třetího a tedy posledního dílu v podobě nedočkavě očekávané edice „GOTY“. Tato edice kromě základní hry nabídla i oba dva vydané dodatky, a to Ashes of Ariandel a The Ringed City.
Stejně tak, jako je tomu v originální edici Dark Souls III, Game of the year (GOTY) edice nás vítá ve světě, kde již všechny ohně vyhasly a svět se proměnil v pustinu posetou ruinami. Vy jako „Ashen One“ budete vtaženi do nekonečné smyčky „pokus, fail, pokus, fail“. Naštěstí, jako u každého správného RPG, je tu ten pravý nefalšovaný hrdina, kterého si vytvoříte na začátku hry.
U vytvoření postavy máte na výběr z deseti povolání. Dále máte také možnost si upravit vizáž, kde se někdy povede vytvořit „úžasné“ výtvory. Pak už jste jen vrženi do nemilosrdné hry. Aby toho nebylo málo, tak tu krom klasických nepřátel, až po epické bosse, řádí jeden z nejhorších protivníků vůbec, a tím je další hráč u jiné konzole či počítačové sestavy. Avšak je možné si zapnout offline režim a různým „pře-expeným“ či „trolujícím“ protivníkům se vyhnout obloukem. Vše je opravdu stejné jako v klasické edici třetího dílu Dark Souls.


Pokud jste tedy stejně jako já „hardcorový“ hráč, který nesnáší neustálé tutoriály i na konci hry, či že si přijdete nesmrtelní po celou dobu hraní nebo snad už jen kvůli výzvě, pak je Dark Souls The Fire Fades edition přesně pro vás.
Nejde jí nic vytknout. Má vše potřebné, co hráče zabaví na x hodin herního času. Japonci prostě vědí jak dělat hry, přeci jen Hidatake Miyzaki přinesl hernímu světu skvělý příklad „hardcore“ RPG série. Malým důkaze je zde přiložený trailer. Na závěr bych rád zmínil, že po skolení prvního „pro vás epického bosse“ budete mít opravdu pocit za dosti-učinění.
Hodnocení 9.5/10

 Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0