Darkest Dungeon II – NOVINKY – Pokračování, ve kterém jde o osud celého světa!

Darkest Dungeon je ve svém principu jednoduchá karetní hra, s temnou atmosférou, ve které je hořící pochodeň často důležitější než lockpick nebo obvazy. Indie studio Red Hook Games vypustilo první díl v roce 2016 a od té doby všichni napjatě čekali, jestli po řadě DLC příjde i plnohodnotný nástupce. A konečně jsme se dočkali, 26. října jde Darkest Dungeon II do Early Accessu.

  • Datum vydání: 26. října 2021
  • Vývojář: Red Hook Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Práce na druhém pokračování Darkest Dungeon byly oznámeny už před dvěma. Spolu s tím vývojáři sdělili, že se můžeme těšit na osm hratelných class, které dobře známe z prvního dílu. Jde o Helliona, Lepera, Occulstistu, Jestera, Grave Robbera, Man-at-Arms, Plague Doctora a Highwaymana. Schopnosti postav budou dost upravené.

Příběh se nebude soustřeďovat kolem obnovy panství jako minule, ale tentokrát se s koňským spřežením vydáte na cestu kolem světa. Staří bohové se vrátili a svět podle toho taky tak vypadá. Je potřeba celou tuhle situaci napravit s hrstkou vybraných hrdinů. Moc se nezmění ani temná atmosféra, která obklopuje celou hru, snad jenom, že by byla trochu temnější.

Soubojový systém se drží osvědčených tahů, i když bychom se měli dočkat nějakých změn. Ze hry zmizí procentuální šance na zásah, takže se celý souboj zjednoduší a hráč nebo protivník se vždycky trefí. Naopak přibudou 3D animace finishovacích útoků.

Změnou prošel i systém stresu, zatímco v prvním díle postava okamžitě zemřela, jakmile se její stres vyšplhal na maximum. Tentokrát se objeví tzv. Meltdown, postavě bude pomalu klesat zdraví, ale máte ještě poslední šanci vytrhnout ji ze spárů smrti. Za cenu ztráty všech vztahů s ostatními členy skupiny. Což může být ve finále stejně tak náročné. Vztahy mezi hrdiny jako obvykle hrají významnou roli.

Druhý díl Darkest Dungeon přichází s nějakými změnami, ale zásadně nemění to, čím celá značka je a to je podle mě dobře. Vývojáři se snaží napsat hru tak, aby hráčům více záleželo na postavách a zároveň aby nabízela větší znovuhratelnost. Jeden průchod hrou zabere asi 5 hodin. Zatím není jasné, jak dlouhou dobu hra v Early Accessu stráví, ale už 26. října bude dostupná na Epic Games Store.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *