Darkest Dungeon II – Perfektní pokračování absolutního utrpení?

Kdo by neznal roguelike masterpiece, který dominuje vlastní kategorii – Darkest Dungeon? Hru ve které je i nejprázdnější chodba a dobře osvětlená místnost pořád plná nástrah a hrdinové umírají jeden po druhém tak, aby jejich místa mohli zaplnit další dobrodruzi snící o slávě a krvi. A napakovaných kapsách? No vážně, pořád nic? Tak se podíváme na druhý díl, který vylepšuje všechno z toho předchozího.

  • Datum vydání: 8. května 2023
  • Vývojář: Red Hook Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Drhý díl Darkest Dungeon jako takový pro nedočkavce a upřímně pro ostatní, vyšel už skoro před dvěma roky, ale pouze do předběžného přístupu. Takže zdrojový kód ještě nebyl vytesán do kamene a probíhali změny. Teď je to ale jinak, hra vyšla v kompletní verzi a je ten pravý čas zjistit, jaká ta verze vlastně je.

Pokračování se v zásadě moc neliší od prvního dílu. Máte k dispozici hrdiny, no… partu lidí, kterou spojuje touha zachránit svět před jeho koncem. A že by měli nějaké úctyhodné vlastnosti… počkejte než zhasne první pochodeň. Pak se uvidí, kdo se obrátí proti svým bratrům ve zbrani jako první.

Tím se snažím říct, že stejně jako první díl je i ten druhý plný těžkých rozhodnutí a klacků pod nohama. A to nemyslím ani tak doslova, ale prostě, tahle hra trestá hráčův každý krok. A je to dobře, vybudovala si na tom svou pověst a drží vás pěkně ve střehu. A nově to všechno provází lepší grafika a animace. Takže se sice modlíte, aby plánovaný úder vyšel a díváte se obezřetně jen jedním okem, ale až rána dopadne, poznáte to vy i protivník.

Souboje jsou trochu vylepšené, ale v podstatě stejné. S jinými schopnosti a protivníky, ale hej… je to srdce celé značky a naštěstí zůstalo netknuté. Co se ale změnilo je báze. Už se nevracíte do své pevnosti, která se postupně rozrůstá, ale máte vlastní dostavník s nímž projíždíte nakaženou krajinou. A místo návštěvy hostince při každé příležitosti musíte čekat než kolem nějakého projedete.

A aby nebylo změn málo, už si nemůžete vzít stejné povolání do party dvakrát. V minulém díle tady byla možnost vzít si dva rytíře nebo healery a vyrazit do sklepení, teď je to hezky od každého jeden a stačí. Zůstal jenom stres a jeho následky. Jupí…

Jinak se dá říct, že pokud milujete první díl, budete milovat i ten druhý. Jde o hardcore záležitost a jestli nemáte rádi výzvy a nechcete trpět, není to pro vás. Tak to prostě je. Ale funguje to i opačně a jestli právě na tohle čekáte, směle do toho. Uvidíme se na terapii.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *