Darkest Dungeon: The Color of Madness – RECENZE – Nejtemnější RPG má nové DLC!

Kousek od Hamletu dopadla kometa a s sebou přinesla nový obsah, bosse a hromadu dalších nepěkných věcí, čekajících na hráče. Tak by se dalo v rychlosti popsat nové DLC do strategického RPG Darkest Dungeon: The Color of Madness.

Datum vydání: 19. června 2018

Vývojář: Red Hook Studios

Platformy: Microsoft Windows, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Mac OS, Nintendo Switch

To, že na Millerovic farmě přistála kometa, by nebyl zase až takový problém. To, co kometa udělala s farmáři kolem farmy, problém je. A kdo jiný by se o tenhle problém měl postarat než skupinka proslulých hrdinů z okolí.

The Color of Madness ve hře otevírá novou lokaci a tou je The Farmstead. Kometa tam všechno osvětluje modrou září, a tak s sebou už nemusíte tahat pochodně. Motivací k návštěvě je samozřejmě nový, unikátní loot. Narazíte na zástup nových enemáků – většina z nich jsou nějak znetvoření farmáři a jejich rodiny – ale budete potkávat i staré známé otrapy. A po nějakém čase se probijete ke třem novým bossům, postavíte se samotné kometě, Millerovi a The Thing From the Star.

The Color of Madness přináší tři nové opakovatelné questy. První dva z nich jsou klasické výpravy a třetí a nejzajímavější z nich je endless mode. Nový je totiž způsob, jakým v endless modu postupujete kupředu. Namísto procházení místností a hledání lootu, se tentokrát zastavíte v jedné místnosti a budete se snažit přežít vlny nepřátel. Survival mode je něco, co jsem osobně v Darkest Dungeon nečekala, ale překvapivě dobře do hry zapadl.

DLC The Color of Madness se dá pořídit na Steamu za 5€ a vyžaduje vlastnictví základní hry. Pokud jste Darkest Dungeon nikdy nehráli, myslím, že léto je skvělý čas na to dát mu šanci. No a pokud už jste si v základní hře vytrpěli svoje, DLC už určitě máte a vesele běháte po Millerovic farmě.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *