Darksiders: Genesis – NOVINKY – Bratrská kooperace!

Zrovna když jsem si znovu začala stěžovat, že vlastně nemám co hrát, zjistím, že se blíží něco mému srdci opravdu blízkého. Už tento čtvrtek vyjde v pořadí čtvrtý díl série Darksiders s podtitulem Genesis a podle traileru a první ukázky gameplaye to vypadá na Vánoce s ovladačem v ruce.

  • Plánované datum vydání: 5. 12. 2019
  • Vývojář: Airship Syndicate
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Nintendo Switch

Darksiders je a vždycky bude hlavně o mordování havěti, která se jezdcům postaví do cesty. V tomhle ohledu se nový díl nijak neliší. Genesis přináší do známých kulis zničeného světa nové způsoby, jak ničit démony a trhat anděly na kusy.

Na pozadí hry je poutavý příběh, který provází celou sérii a pokud vás tahle část hry zajímá, nabízí Darksiders poměrně složitý lore. Ve zkratce je potřeba udržet rovnováhu mezi anděly a démony, kteří se mezi sebou od nepaměti řežou. Úkolem jezdců (Nephilim) je na rozkaz Rady vyrovnávat síly na obou stranách.

Lucifer, proradný král pekla, nechce prohrát století se táhnoucí válku a dá svým démonům obrovskou sílu a nové schopnosti, se kterými mají vyhladit anděly jednou pro vždy. Rada se rozhodne zasáhnout (vyrovnat síly) a pošle Válku a jeho staršího bratra Svára (v originále War a Strife) na zem, aby se o všechno postarali.

Hlavní změnou v Genesis je možnost kooperace. Jak už jsem zmínila, hra má nově dvě hlavní postavy, v singleplayeru si můžete libovolně přepínat mezi sourozenci a v co-opu se každý hráč ujme jednoho z bratrů. Právě kvůli možnosti kooperace se Genesis nebere jako pokračování série, ale spíš jako spin-off.

Jak bude hra vypadat po vydání a jak to bude s jejím ovládáním se dozvíme až ve čtvrtek. Ale podle ukázkového gameplaye bych nečekala žádné větší potíže.

Darksiders Genesis se už teď dá pořídit na Steamu a navíc s 15% slevou. Zaplatíte tak něco kolem 25€ a už 5. 12. 2019 si budete moci zahrát na PC a Google Stadia. Pokud jste vlastníkem konzole, budete si muset počkat do 14. února a hru si zahrát potom. Nicméně já mám na svátky jasno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *