Darq – NOVINKY – Žádná exkluzivita pro Epic!

V roce 2016 ukázalo studio Unfold Games první kousek z připravované hry Darq. O tři a půl roku později vyšla hotová hra. Za celým vývojem stojí v podstatě jeden člověk, který svému projektu natolik věří, že odmítl exkluzivitu na Epicu. Zaujme příběh malého Lloyda, který se naučil ovládat vlastní sny i vás?

  • Datum vydání: 15. srpna 2019
  • Vývojář: Unfold Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Malý Lloyd je uvězněn ve svých snech, které se rychle mění v noční můru. Darq je temná hra ve všech ohledech. Monochromatické vyobrazení světa navozuje atmosféru, zatímco pípání na pozadí zahřívá vaši fantazii a schopnost měnit zákony fyziky jí přidává na originalitě.

Puzzle hry nesednou každému a samotný Darq si bude muset najít svoje publikum. Celá hra se odehrává ve vysněném světě, a proto může Lloyd celý svět přetvářet podle svých potřeb. Občas se celý svět trošku pootočí a to, co bývala stěna je najednou podlaha. Právě změna perspektiv je jedna z nejlepších částí celé hry. Na rozdíl od ostatních puzzle her, kde řešíte hádanky a počítáte čísla, tady musíte najít jiný pohled na věc.

První oblast, do které se ve hře podíváte je sklep nebo nějaký systém kanálů pod městem, kdo ví, ale už tady si všimnete, že každá část mapy je vymodelovaná s i tím nejmenším detailem. Lokace ve městě jsou pak víc než jenom pěkné na pohled.

Asi největší problém celé hry je back-tracking. Darq sice vypadá krásně a atmosféra je lepší než u Triple-A titulů, ale když musíte běhat sem a tam jenom abyste dokončili level, celkem rychle vás to omrzí. Vlastně má hra ještě jeden problém, je poměrně krátká. Jde o puzzle hru a každému hráči zabere řešení puzzlů jiný čas, ale i tak jí zvládnete dohrát do dvou hodin.

Darq vypadá opravdu pěkně, hru pravděpodobně rozjedete i na starším stroji a pokud rádi řešíte hádanky a domýšlíte si vlastní konce, je to pro vás jasná volba. Hra má několik problémů, ale naštěstí nejsou tak velké, že by zničili celý zážitek. Prostě jde o zajímavý počin, který se vám dostane pod kůži, když mu dáte šanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *