Datadisk O víně a krvi vyjde v první polovině roku – NOVINKY

Se Srdci z kamene CD Projekt odvedl skvělou práci. Vyladil hratelnost, zlepšil grafiku a především přidal deset hodin nového hraní. Druhé rozšíření co do velikosti nabídne až jednou tolik hodin a navíc se podíváme do zcela nové oblasti válkou nezastiženého Toussaintu.
Zatímco třetí díl trilogie o Geraltovi z Rivie sbíral desítky ocenění, jeho tvůrci neusnuli na vavřínech. Ihned po dokončení prvního datadisku se pustili do práce na druhém, ještě větším a ambicióznějším počinu. Tím prodloužili životnost základní hry o další rok a půl – vzpomeňme, že třetí Zaklínač vyšel v květnu 2015. Od té doby uplynula spousta vody, ovšem hru čeká ještě řádka nového obsahu. Toho se dočká pravděpodobně už v květnu, respektive koncem první poloviny roku.

wine 4
Nové rozšíření nese název O víně a krvi, takže se připravte na velkou porci dobrodružství z toho vyplývající. Jak si ho můžeme vysvětlit? Víno patří k základním charakteristikám kraje Toussaint, kam se v dalším Zaklínači vydáme. Podobá se vinařským oblastem Francie, a proto mu nechybí ani svérázná, na tento žánr příliš veselá krajina, ovšem také ušlechtilé rody. Očekávám, že se příběh může věnovat problematice těchto rodů, a bezesporu se do této šlamastyky zapojí i příšery. Nic moc o příběhu sice netušíme, avšak vsadím se, že tvůrci opět předvedou své kvality v rámci jeho vyprávění. Ostatně, šance na úspěch se jeví dost vysoké…
Jak se blíží květen, CD Projekt odhaluje nové fotky (které jsme dali do článku) a ukázal i možnou podobu přední a zadní krabičky. Vedle samotné hry krabicová verze obsáhne také balíček karetní hry Gwint, z toho důvodu se po ní ihned slehne zem jako minule.

wine 3
Nové obrázky potvrdily, že Zaklínač navštíví opravdu malebnou krajinu. Grafika od minule přidala teplé barvy, a tak není pochyb, že se trochu zlepší. Kraj Toussaintu připomíná pohádkovou kotlinu, kde rostou obrovské houby a nádherné rostlinstvo. Přesto nikam nezmizely pro hru nezbytné příšery, jejichž lovu se Geralt s největší pravděpodobností nevyhne.
CD Projekt kutí nové dobrodružství, na které se už nyní těším. Datadisk O víně a krvi vychází nejspíš koncem května 2016 pro PC, XONE a PS4. Jeho recenzi přineseme několik týdnů po vydání.

wine 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *