Dave the Diver – Ryby, příšery a sushi!!

Hluboké jezero, které se dá považovat za moře s neobjevenými záhadami, překypující životem a jeden rybář, který po tom všechno prozkoumat a objevit během toho, co zásobuje rybami menší restauraci s obrovským potenciálem. Dave the Diver je ideální letní hra, krásné jezerní scenérie střídají záběry na podnik plný hostů a sem a tam narazíte na obřího úhoře v hlubinách pod vodou. A když říkám obří, myslím Godzilla typ obří.

  • Datum vydání: 28. červen 2023
  • Vývojář: MINTROCKET
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Už z názvu hry je asi jasné, že hlavní postavou tohoto díla je Dave. Zkušený potápěč, kterému se ozve kamarád se zvláštní nabídkou. V jezeře poblíž jeho nové restaurace se objevili všechny ryby světa. A někdo je musí nejen najít, ale také přinést na povrch, aby je kuchař mohl nakrájet a naservírovat.

Samotné chytání ryb se soustředí na dva výlety pod hladinu během dne, s harpunou v ruce. Všechny ryby se dají chytit právě tímto nástrojem, s většími kusy je občas třeba zabojovat a logicky čím vzácnější rybu najdete, tím exkluzivnější chod restaurace nabídne. A Dave dostane o to větší podíl.

V jezeře nejste sami, kromě poživatelných plovoucích surovin jsou tam i nepřátelé. Dave se jim může postavit se zbraní v ruce a čím lepší upgrady, tím méně se nadře.

A jakmile se vynoříte a slunce zamíří k obzoru, čeká vás další práce. Já vím, žádný odpočinek. Restaurace se o sebe ale sama nepostará. Je třeba sestavit menu podle denních úlovků a postarat se o hosty a jejich pohodlý.

Dave the Diver je dostupná na Steamu a mezi kritiky i hráči si drží vysoké hodnocení. Je to jednoduchá oddechovka. Navíc přesně zapadá do letní nálady a rozpoložení většiny z nás. Momentálně je dostupná PC verze. Hra se chystá i na Nintendo Switch, zatím není pevně stanoven datum, ale tvůrci už na tom pracují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *