Days of War – RECENZE – Druhá světová válka

  • Vydavatelé: Driven Arts
  • Předběžné datum vydání: Prosinec 2016
  • Žánr: FPS – multi-player

days-of-war-another

Hra Day of Defeat, z roku 2013, má svého nového „bráchu“, a to v období, kdy ve světě vypukla Druhá světová válka. Jedná se o hru Days of War. Tuto hru nám vývojáři představili na Kickstarteru. Z prvních videí, trailerů a screenshotů se na nás přímo žene nával ohromných ovací vůči této hře. A není divu. Lidé, kteří zbožňují FPS hry z doby světové války, je stále hodně, ale vývojáři se hrnou pouze, na již neoriginální SCI-FI žánry, a pro „historické“ hráče zde skoro nic není.

Oč se vlastně jedná? Jedná se pouze o multi-playerovou, nikoli o single-playerovou hru, ve které si můžete zahrát za jednoho ze tří různých „profesí vojáka“. Jedná se o snipera, střelce a kulometčíka. Tyto profese nejsou nijak zvlášť originální, ale co můžeme od FPS hry z takové doby čekat. Dále zde máme rozdělení módů. Připravují se pro nás 4 módy, a to: Capture the flag, Deathmatch, Domination a Search And Destroy.

days of war

Střílení ze zbraní, obzvláště z automatických zbraní je vcelku chaotické a možná nedomyšlené, ale to se jistě opraví. Naopak střílení z pušek je velmi dobře propracováno. Možnost, kterou ve hře máme, je vytvořit si vlastní mapu, kterou budete moci hrát se svými kamarády, nebo budete mít štěstí a ujme se a dostane se přímo do hry. Na obrazovce vám nic nepřekáží, tudíž máte plnohodnotný výhled na okolí. Pár map je možná z části zkopírovaných ze hry Day of Defeat, ale to zase takový problém nebude. U map si vývojáři hodně pohráli s detaily. Celá scenérie vypadá opravdu úžasně, a nechybí zde jak letní, tak zimní období.

Days of War by mělo vyjít na PC, Xbox One a PS4. Studio s názvem Driven Arts se na Kickstarteru snaží získat něco přes 2 milióny korun. Z pohledu hráče, kterého již nebaví vymyšlené a nereálné věci, které se v každé hře omílají neustále dokola, se tyto peníze vyberou rychle, jak uvádí různé poznatky z internetu. Vývojáři nám také slibují velký nával módů, abychom se po dlouhé době nenudili.

days of w

Alfa verze je připravená pro „vypuštění“ do světa již příští měsíc (popřípadě tento měsíc). Beta verze je plánovaná na červen tohoto roku a plná hra by se měla nadělit pod stromeček v prosinci. Uvidíme, jestli vývojáři ze studia Driven Games nebudou mít žádné potíže, které se často vyskytují.

+ Po dlouhé době hra z období 2.s.v.v., nádherná scenérie, propracované detaily zbraní

– Střílení z automatických zbraní, pár okopírovaných map

Předběžné hodnocení: 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *