DayZ – RECENZE – Nechť započne hon

  • Datum vydání: 16.12.2013
  • České studio Bohemia Interactive

Zombie her, nebo jen hry s náznakem zombie apokalypsy je již opravdu mnoho. Není ani divu, že se zde řadí i hra s názvem Dayz, která je dostatečně podobná realitě samotné. – předtím se jednalo o modifikaci pro hru ArmA 2.

dayzzz

Na začátku hry si vytvoříte postavu, a můžete se připojit na jeden z mnoha serverů. Každý hráč se objeví na různém místě na mapě. Není to ale pouze jen zombie hra, je to taky survival hra, kde musíte hledat různé zbraně, nářadí, oblečení, ale také léky, obvazy, jídlo a spousty možného.

Nechť započne hon. Vešli jste do velkého města, prohledáváte různé byty, které jsou opravdu podobné těm z reality, nacházíte lepší a lepší vybavení, občas vám postava řekne, že má hlad, je promočený… Může vás napadnout jeden nebo více zombíků, ale pozor, někde v dáli na kopci či v nějakém okně v paneláku na vás může čekat odstřelovač, který vás může zabít. Pokud umřete, ztrácíte všechny nasbírané věci a vybavení, a hrajete znovu. Můžete se objevit opět na jakémkoli místě na mapě, ale své věci již asi neuvidíte.

dayz

Hra se snaží alespoň z části, aby připomínala realitu, a taky to, co by se mohlo stát, kdyby vypukla zombie epidemie. Můžete si vyzkoušet, jak reagují ostatní hráči, s kterými hrajete, ať už to jsou vaši kamarádi, či úplně cizí lidé. Buď vás zabijí, budete jejich návnada, nebo vás přiberou do skupiny, a můžete jít na „lov“ jiných lidí a zažít spousty srandy.

dayzdd

Hra je udělaná tak, že i když např. skočíte/spadnete z menší výšky, váš charakter si může zlomit nohu, a vy ji musíte buď zafixovat a nebo poprosit hráče blízko vás, ať vás ušetří, protože bez pomoci nebo potřebných léčiv toto zřejmě nerozchodíte.

Ve hře se můžete taky hodně zabavit tím, že budete hledat různé potraviny, kterým tvůrci dali velmi podobný název – Pepsi = Pipsi, Heinz Baked Beans, Lirikola atd…

+ hodně podobné realitě, pěkné prostředí a velká mapa, dobrá hratelnost a nutnost po smrti hrát znovu, čeští vývojáři

– zombie se občas lagují, střílení, občasné výpadky.

Hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *