Dead by Daylight – NOVINKY – Masový vrah nebo oběť?

Neznáte žádnou hororovou MMO hru? Nevadí. Online her zasazených do prostředí hororu není zrovna moc, ale to neznamená, že se jedná o špatnou kombinaci, jak se náš snaží přesvědčit studio Behaviour Interactive, které na hře zmíněné v názvu pracuje. Tato vývojářská společnost za sebou má bohatou historii sahající až do roku 1992. Za zmínku stojí jejich úspěšný titul Shadow of Mordor (2014) nebo Fallout Shelter (2015) na mobilní platformy.

Nejnovější titul, o kterém je řeč nese název Dead by Daylight a byl vydán minulý měsíc. Jedná se o 4v1 online titul, ve kterém je hráč postaven buď do role masového vraha, nebo do jedné ze čtyř potencionálních obětí. Hra se tak z hlediska použitých mechanismů dost podobá rok starému titulu Evolve, který je teď navíc free to play.

85bf18a302e6cc36ae99468ebb7070be01ef58ea

Úkoly jsou tedy jasné. V roli vraha musíte všechny zabít, v roli obětí musíte uniknout. Ke všemu můžete naplno využívat prostředí, které je procedurálně generované. Nesetkáme se tak zde se stereotypními „arénami“. Každou hru se musíte rychle zorientovat a udělat vše možné pro vítězství. Oběti to také nemají jednoduché z hlediska vrahových schopností, které se mění. Nutností je jejich rychlé odhalení a přizpůsobit tomu způsob hraní. Například dávat pozor na pasti nebo se držet ve vnitřních prostorech místo běhaní mezi stromy. Zajímavé je upozadění nutnosti spolupráci oproti ostatním titulům podobného rázu. Klidně se jako oběť můžete na všechny své spoluhráče vykašlat a spoléhat se jen na sebe. Samozřejmě vám ale bude samotný útěk od vraha trvat mnohem déle, a když skončí vaše noha v pasti na zvířata? Můžete jen doufat, že nepřítel je od vás dost daleko.  7db5052e6f63b6c8f4951482af124537280b88c9

Temné herní prostředí dodává titulu to pravé a tvoří vhodnou atmosféru. Boj o přežití může začít. Hra také obsahuje „klasické“ stoupání po žebříčcích, odemykaní nových schopností postav apod.

Zatím vypadá vše velmi zajímavě, hlavně pro fanoušky horor her, ve kterých spočívá vše na tom, jak dobře se dokážete vyhýbat nepříteli a schovávat se. Tváří v tvář vrahovi totiž nemáte žádnou šanci a velmi rychle skončíte nabodnutí na háku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *