Dead Cells – NOVINKY – Tak to má vypadat!

Dead Cells je poměrně populární novinkou, která sbírá kladné hodnocení všude, kde to jde. Na Steamu se objevila za 25€ a pochází od studia Motion Twin, kteří se specializují hlavně na 2D mobilní hry a Dead Cells je 2D počítačovou akční plošinovka, s kterou dokázali rychle prorazit. A důvody jsou následující.

Hra se tváři jako obyčejná bitmapová roguelike plošinovka, ale zaujme zejména herními mechanikami a neobyčejným gameplayem. Dead Cells je totiž hra nabitá akcí, jedinečnými nepřáteli a co se týče obtížnosti, tak to rozhodně není klikačka, u které byste se nemuseli soustředit.

Nicméně samotný herní příběh zůstává v pozadí a prioritou je akční gameplay, jehož tempo zůstává vysoké v průběhu celé hry. Pokud vás příběh opravdu zajímá. budete po něm muset pátrat v temných zákoutích, pochytávat veškeré indicie a vše si dávat dohromady. Na konci do sebe ale vše zapadne a dočkáte se zasloužené odměny.

Prostředí je skvěle vymodelované, temné a rozhodně nemáte naservírovanou jednu cestu, kterou vás hra nutí jít. Možností je více a je jen na vás, co si zvolíte. Dalšími prvky, které patrně dostali hru tak vysoko z hlediska hodnocení, jsou zbraně a combat systém. Vše je totiž perfektně vybalancované, na výběr jsou desítky zbraní s různými stupni kvality, přičemž každá má své klady a zápory a taktéž záleží na štěstí, které budete mít při lootování.

Dead Cells je hra, která je obdivuhodná svou komplexností a detaily, což v posledních letech postrádají žánrově podobné hry. Po dohrání hry se vám například odemkne možnost hrát hru znovu na vyšší obtížnost, ale tím to nekončí. Odemknou se i nové schopnosti, nové cesty, kterými lze úrovně procházet a další. To u klasické roguelike plošinovky nenajdete a Dead Cells díky tomu šplhá na přední příčky současných 2D akčních her. Pokud vás Dead Cells alespoň trochu zaujala, rozhodně neváhejte, je skoro zaručené, že ve výsledku budete hodně překvapeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *