Dead Cells – RECENZE – Vrací se old school adventury?

Dead Cells je poutavá indie roguelike akční adventura. Na první pohled zapadá mezi ostatní hry z podobných kategorií a hráči nemají důvod myslet si, že nabízí něco víc. Pravdou však je, že přináší mistrovsky zpracovaný zážitek. Hra strávila rok v early accessu a na začátku srpna byla uvolněná jako plná, hotová hra pro všechny platformy.

Datum vydání: 7. srpna 2018

Vývojář: Motion Twin

Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Dead Cells funguje na jednoduchém principu. Mrtvé, bezhlavé tělo v žaláři dostane druhou šanci, když ho obsadí jakýsi sliz. A než se stihnete zeptat proč nebo jak, už se budete starat o nepřátele a jejich touhu zbavit se vás. Příběh je tady alespoň podle mě vedlejší. Nicméně pokud patříte k těm hráčům, kteří potřebují odpovědi, hra vám je poskytne.

Cílem hry je projít jednotlivé levely pokud možno v jednom kuse a zjistit co se děje. Hledaní odpovědí vede zpátky k příběhu, ale se všemi problémy kolem na to prostě není čas. Hráč se točí v kruhu, potom co jste přivedeni zpět k životu obklíčí vás nepřátelé a ať už chcete nebo ne, časem vás dostanou. Když zemřete, vrátíte se na začátek (naštěstí se jednotlivé levely mění) a musíte všechno projít znovu a tím se uzavírá kruh smrtí a utrpení.

Dead Cells je hra, která má hráčům co nabídnout. Problém je, že nevypadá nijak originálně a hráče neláká na grafiku nebo lživý trailer. Možná proto sbírá tolik pozitivních hodnocení. V podstatě jde o to zabít všechno v dosahu vaší zbraně. Z nepřátel padá herní měna cells s jejíž pomocí si kupujete permanentní upgrady. Čas od času najdete bleuprint na unikátní zbraň a vylepšíte si tak statistiky. A i kdy se to nezdá, jednotlivé kousky hry dávají dohromady obrovský zážitek.

Jak už jsem zmínila Dead Cells není ten typ hry, který vás zaujme na první pohled a řeknete si, že to musíte mít. Možná je to kvůli pixelové grafice, možná prostě nepůsobí přitažlivě. Pokud jí však dáte šanci, můžu vás zaručit, že se nějakou dobu nezvednete ze židle, a to ani nebudete vědět proč.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *