Dead Island 2 – Prvotřídní masakr v kabátu z brutality!

Tak… jsme se dočkali. Dead Island 2 se konečně po letech odsouvání, výměně snad celého vývojářského týmu a kdo ví čeho ještě, stal skutečností. A možná by stačilo říct, že je to další zombie hra, která to táhne hlavně na brutalitu a všeobecné lámání kostí a prorážení lebek, jenže tohle je DEAD ISLAND 2. A tak nemůže zůstat jenom u toho.

  • Datum vydání: 21. dubna 2023
  • Vývojář: Deep Silver Dambuster Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X a S, PlayStation 4 a 5

Původně plánované pokračování prvního dílu se z roku 2015 se odkládalo a skoro rušilo tak dlouho, že tím dalo všem jedinečnou příležitost na první díl úplně zapomenout. Já si třeba jasně pamatuju, že jsou při vydání jedničky zrovna dostala nový notebook a založila si vlastní Steam účet s touhle kopií hry, daleko od nenechavých pracek mého bratra. Co se ale gameplaye týká, moc si toho nepamatuju. A dvojka je pro mě nezmapované teritorium se zdravým očekáváním.

Na začátku nám hra zase prezentuje skupinu přeživších se speciálními schopnosti a tunou vlastních historek. Jakože je hezké, že se s vámi dělí o svou minulost, ale já jsem tady kvůli a Jacobovi. To je ten chlápek z traileru, který kombinuje stealth a nával adrenalinu.

Příběh je dle mého úplně klasická zombie apokalypsa, kdy se každý drží toho svého a důvěřivý lidé to zabalí jako první. Má ale dvě výhody, nesnaží se hrát si na něco víc, což není a běží hezky na pozadí a jenom doplňuje masakrování zombíků.

Což je to hlavní a rozhodně ne jediný důvod, proč tady jsme. Dead Island si ve svém druhém pokračování našel místo na hranici toho co ještě jde a už je moc. Vyšlo z toho po všech stránkách dokonale animované stříkání krve a trhání masa z ještě stojících zombíků. A aby to nebylo jenom graficky perfektní, každý zásah tady něco znamená. Nejen, že zombík bez ruky krvácí na všechny strany, podstatně se mu zkrátil dosah. A díky upgradům na zbraně a opravdu širokým možnostem využívání předmětů kolem se nabízí podívaná, která jen tak neomrzí. Leda byste si fakt oblíbili zlomené tágo z prvních levelů a tahaly ho s sebou až do konce.

Prostě nestačí říct, že si vývojáři vyhrály nejen se zbraněmi, ale i celým soubojovým systémem. Zombíci, i když na to nevypadají, nejsou úplně hloupí. Občas je potřeba přemýšlet, jindy se musíte spoléhat na blokování a zběsilý útěk.

A možná si říkáte, že by to chtělo něco hlubšího než vyšperkovaný soubojový systém a širokou nabídku customizace zbraní. A pro takové případy je tady na právě příběh a vedlejšáky a pár puzzlů. Jenže, jestli jdete do Dead Islandu a netěšíte se na masakrování, jste nejspíš na špatné adrese.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *