Dead Space 2 – Vývoj remaku pozastaven!

Podle nejnovějších zpráv si fanoušci série Dead Space budou muset bohužel počkat na remake Dead Space 2, protože vývoj tohoto remaku byl pozastaven. Zatímco remake prvního dílu byl velmi úspěšný a získal pozitivní recenze, prodeje této hry nebyly tak vysoké, jak EA očekávala.

První zprávy o remaku Dead Space 2 se objevily v podcastu Game Mess Mornings, kde bylo zmíněno, že EA je ve fázi konceptu remaku hry. Společnost EA však tyto zprávy popřela s tím, že „obvykle nekomentujeme fámy, ale tato historka nemá žádné opodstatnění“. Tým, který pracoval na remaku prvního dílu, strávil několik měsíců vymýšlením nápadů na nový díl série, ale tyto plány nebyly schváleny a tým byl přeřazen na jiné projekty.

EA se v současné době soustředí na vývoj oznámené hry Iron Man a nového dílu série Battlefied. To znamená, že příprava remaku hry Dead Space 2 je v tuto chvíli nepravděpodobná. V budoucnu se však situace může změnit a fanoušci se možná remaku této hry konečně dočkají.

Série Dead Space byla představena v roce 2008 a byla fanoušky dobře přijata, ale nikdy se nestala takovým trhákem, jak si vedení EA představovalo. Po neúspěchu třetího dílu série v roce 2013 byla série na deset let odložena. Remake prvního dílu v loňském roce sérii oživil a přinesl jí vysokou sledovanost. Společnost Motive, která je dceřinou firmou EA, v současné době pracuje na dvou projektech – Iron Man a nový Battlefield -, takže osud Dead Space je nejistý.

Zdá se, že fanoušci série Dead Space budou muset být celkově trpěliví, protože remake Dead Space 2 byl odložen. I přes spekulace a zprávy o odkladu však EA popřela, že by jeho vývoj probíhal. EA se nyní soustředí na jiné projekty, ale situace se může v budoucnu změnit a fanoušci se možná dočkají nového remaku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *