Death and Taxes – NOVINKY – I smrt je jenom práce!

Smrt je prostě jenom práce jako každá jiná a podle všeho se s ní pojí spousta papírování. Ve hře Death and Taxes se z hráče stává neobyčejný „úředník“, náplní jeho práce je rozhodovat kdo zemře a kdo se dočká dalšího dne. Každé rozhodnutí ve hře ovlivňuje její příběh a hráč by si měl dvakrát rozmyslet, které razítko plácne na formulář.

  • Datum vydání: 20. února 2020
  • Vývojář: Placeholder Gameworks
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Zajímalo vás někdy, jak se z někoho stane smrt? Death and Taxes na to nabízí jednoduchou odpověď, stačí prostě nezvládnout svůj život tak moc, že nemáte pokoj ani po smrti. Přesně takhle dostal svoji práci týpek, za kterého budete hrát.

Na první pohled jednoduchá kancelářská práce se rychle zkomplikuje. Když nový smrťák přijde poprvé ke svému stolu, nemá ani tušení, že jeho práce ovlivní celý svět. Rozhodnutí, která hráč ve hře dělá a vztahy, které se mu povede nebo nepovede navázat totiž ovlivňují celou budoucnost lidstva. Vývojáři o Death and Taxes mluví jako o novém Papers, Please, protože záleží na každé volbě.

Hráč má před sebou hromádku formulářů se jmény několika potencionálních kandidátů na smrt, spolu se základními informacemi o nich. Rozhodnutí, kdo z nich přežije a kdo zemře je jenom na vás, ale nesmíte zapomínat, že vám na záda dýchá nadřízený (Osud), který může mít s lidmi úplně jiné plány, nemluvě o jeho pravomoci vás kdykoliv vyhodit. Hráč si musí vybrat, jestli odsoudí k smrti někoho, kdo si to úplně nezaslouží, ale potěší tím nadřízeného nebo zůstane věrný sám sobě a příjme možné následky.

Jako první na Death and Taxes asi zaujme grafické zpracování, které je sice jenom 2D, ale art styl plně vynahrazuje chybějící rozměr. Barvy na obrazovce alespoň trochu odlehčují náplň vaší práce a hudba doplňuje klidnou atmosféru hry.

Death and Taxes vychází na Steamu 20. února a jestli opravdu dostaneme další Papers, Please zjistíme a ve čtvrtek. Tak jako tak jde o zajímavou hru s neobyčejným příběhem a vtipným i když trochu bizarním zasazením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.