Death Stranding – NOVINKY – Náhrada za Silent Hills?

Letošní E3 se sice konala před necelými dvěma měsíci, ale byla tak nabitá, že je stále o čem mluvit. Pár řádku si nepochybně zaslouží i Hideo Kojima – patrně nejznámější japonský „vývojář“ a to hlavně díky sérii Metal Gear Solid. Kojima je člověk, kterému slova reklama a PR nejsou rozhodně cizí a jeho vystoupení na konferenci E3 to jenom potvrdilo.

Minulý rok byl bohužel zrušen titul Silent Hills, na kterém se měl Kojima podílet, ale to nezabránilo jeho novému studiu Kojima Production začít ihned pracovat na něčem novém. Na E3 nám tak byla představena hra Death Stranding. Samotný trailer byl velmi působivý, ale ve výsledku nám poskytuje mnohem více otázek než odpovědí.

Trailer začíná citátem z díla Williama Blakea:

Celý svět v zrnku písku zhlédnout
a nebe v polní květině,
na dlani sevřít nekonečnost
a věčnost v pouhé hodině.“ – William Blake

Ve spojení s celým trailerem se tak můžeme jen domnívat, o čem celá hra bude. Můžeme vidět hlavní postavu, která se probouzí na pláži. Jedná se o herce Normana Reeduse, (viz seriál The Walking Dead) který měl původně účinkovat ve zmíněném titulu Silent Hills. Podle dostupných ukázek od Kojima Production víme, že herec pracuje s Kojimou opravdu pečlivě. Posloužil jako předloha herní postavy, podílí se na vytváření pohybů, hru také patrně i nadabuje.WORKS_CONT_08

Postava v traileru patrně vzpomíná na své dítě, které se mu „vypaří“ z náručí, má to snad být alegorie na selhání celého lidstva? K tomu odkazuje již Blakeův citát a hromady mrtvých tvorů, které se objeví na konci traileru. Z celého traileru je nejzáhadnější pětice létajících postav a kdo trailer sledoval opravdu pozorně, všiml si, že hlavní postava má na krku šest záhadných „předmětů“ připomínající flash disky nebo klíče. Je snad Norman Reedus šestou postavou, která by se měla vznášet v oblacích, ale něco se stalo?

Z toho co zatím víme, je velmi složité určit samotný žánr hry. Hra bude patrně směřovat spíše k akci, ale vše ostatní jsou jen domněnky – horor, survival, environmentální tématika? Další informace se dozvíme až na další konferenci E3 a samotná hra nevyjde dříve než v roce 2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *