Death Stranding – NOVINKY – Tajuplný titul láká k prozkoumání

Pokud jste poslední rok, rok a půl neprospali pod kamenem, jistě jste zaznamenali mediální nepořádek kolem nového videoherního počinu japonského herního vývojáře Hidea Kodžimy jménem Death Stranding. Hru není nijak snadné popsat, neboť hraje evidentně na velmi alegorickou notu, ale z trailerů (celkem asi tří nebo čtyř) prakticky necítíme žádné souvislosti v příběhu, ačkoliv se v každém z nich dočkáme nějakých novinek. Asi se ale nemusíme bát o to, že by nás hra nenadchla, koneckonců stojí za ní spolupráce věhlasného hororového režiséra Guillerma Del Tora (HellBoy, Mimic, Pacific Rim, Faunův labyrint) a již zmiňovaného Hidea Kodžimy (série Metal Gear Solid).

Rozbor trailerů by byl podobně zmatkovitý, jako trailer samotný. K vidění je totiž svět pravděpodobně zničený jakýmsi válečným konfliktem, všepožírající černá hmota, levitující velryby, speciální přístroje pro přechovávání lidských plodů atd. Z traileru jde ale i poznat, jaké tváře propůjčí příběhu svou podobu. Již v prvním traileru se objevil Norman Reedus, známý především ze seriálu The Walking Dead. V pozdějších úsecích trailerové skládačky se objevuje i vystrašený spolutvůrce Guillermo Del Toro, který bude mít v příběhu jistě také svou roli. V jednom z posledních trailerů se objevuje i skandinávský herec Mads Mikkelsen, který se proslavil seriálem Hannibal.

Ať už patříte do skupiny, kterou nový počin Hidea Kodžimy zajímá, či ne, musíte přijmout fakt, že Death Stranding se pomalu ale jistě stává nejočekávanějším titulem příštího roku. A to ani není oficiálně známo, nebo spíše není jisto, že příští rok skutečně vyjde. Mluví o tom však velká vlna spekulací a to nám dává vědět, že na tom něco bude. Vyvíjena je hra pro konzole PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro, přitom na druhé jmenované poběží i ve 4K rozlišení, jak dokazují zmiňované trailery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *