Death Stranding – NOVINKY – Trailer z E3 2018

Letošní E3 nás jen tak prostě nepustí, přinesla toho totiž spoustu. A jednou z těch věcí je i Death Stranding, již to totiž není tak tajemná hra, protože Kojima Productions vypustili právě na E3 8mi minutový trailer, který toho prozradil opravdu hodně a očekávání jsou veliká.

Death Stranding si za hlavního hrdinu vzala Normana Reeduse známého ze série The Walking Dead. V jeho roli se budeme potloukat osamělým prostředím a snažit se rozklíčovat to, co na nás Hideo Kodžima připravil. A s jedním se musíme smířit – mysteriozní a “mind blowing” to prostě bude. V traileru z E3 můžeme vidět hlavního hrdinu potloukajícího se pustou krajinou za nejistým cílem. Ve většině případech ho doprovází roboti, popřípadě jiná technologické zařízení.

Díky dalším částem traileru také víme, že to patrně bude velmi temná/hororová hra. Hrdina se totiž setkává a téměř neviditelnými přízraky a snaží se před nimi skrývat. Co přízraky reprezentují? Temnou stránku osobnosti, minulost, něco spojeného s mimozemskými bytostmi? To můžeme jenom hádat.

Další velmi diskutovanou oblastí je čas. Patrně totiž bude hrát v Death Stranding velkou roli. Prolínání minulosti, přítomnosti a budoucnosti je ale už natolik všední, že od Kojima Productions můžeme rozhodně čekat něco více. Vyvstávají tak otázky typu – Snaží se hlavní hrdina ovlivnit budoucnost nebo je již posmrtným tulákem v podivném světě? Jedno je jisté – musíme se připravit na pořádný zmatek. Ať už v našich hlavách, či v samotném světě a proniknout do smyslu hry nebude rozhodně jednoduché.

O čem toho ale stále moc nevíme jsou děti. V příběhu budou totiž důležitým subjektem a objevují se v mnohých ukázkách a cutscénách ze hry. Snaží se hlavní hrdina zachránit své dítě nebo se snaží zachránit sám sebe a minulost je propojena s přítomností? Pokud se chcete ponořit do tématu více, rozhodně zavítejte na Reddit.

Zatím tak můžeme téměř s jistotou říci, že se jedná o explore/survival hororovou hru s velmi propracovaným příběhem točícím se okolo filozofických otázek lidstva, budoucnosti a možná i ekologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *