Death Trash – NOVINKY – Post apo s chapadly!

Death Trash není úplně žhavou novinkou, na akčním post apokalyptickém RPG se už několik let pracuje. Na letošní E3 se vývojáři pochlubili s novými záběry z hraní a k tomu přidali datum vydání. Demo hry je momentálně dostupné na Steamu.

  • Plánované datum vydání: 5. srpna 2021
  • Vývojář: Crafting Legends
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Mimozemský svět v Death Trashi, který lidé kolonizovali nejdřív vypadá jako ideální místo pro založení nových měst. Brzo se ukáže, že lidé na tomto světě nejsou sami a hory masa s chapadly se pustí do útoku. Hráč se jako jeden z psanců, kteří na planetě zůstali, pokusí zužitkovat svoji brokovnici a ukáže chapadláčům komu ta planeta vlastně patří.

Na první pohled klasické post apo se dost inspirovalo cyberpunkem a vyprahlé lokace otevřeného světa střídají cyberpunkové interiéry budov a moderní vylepšení výbavy. Vývojáři zvolili pixel artové zpracování a k mému překvapení se v ní neztrácí jediný detail. Všechny chapadlovité nechuťárny si můžete vychutnat do posledního pixelu.

Správné RPG podle mě má nechat hráče dělat si s herním světem co chce, mezi hledáním nových vedlejšáků a lootováním. A Death Trash s tím počítá, rozhodování je jenom na hráčích. Nechcete poslouchat dlouhý dialog o ztraceném koťátku? Můžete kdykoliv odejít. Nelíbí se vám NPC? Nevadí, klidně mu můžete prohnat kulku hlavou.

Death Trash bude primárně singleplayerová hra, ale celá kampaň se bude dát projít v lokálním co-opu na rozdělené nebo sdílené obrazovce. Jinými slovy z gauče s vyvoleným parťákem. Na to se vážně těším.

Momentálně je Death Trash dostupný na Steamu v demo verzi. 5. srpna se hra přesune do Early Accessu, ve kterém potom stráví další rok, než vyjde jako hotová. A kromě počítače si ji můžeme zahrát i na Switchi, PS4 a Xboxu One.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *