Death’s Gambit – RECENZE – Pomocníkem smrti!

Death’s Gambit je 2D plošinovka s prvky RPG v povedené retro grafice. Zdá se, že pixelová grafika se vrací do mody. Death’s Gambit ale nabízí mnohem víc než kostičkované postavičky, například vyzývavé souboje, malé i velké bossy a zajímavý příběh. A po několika letech ve vývoji je načase podívat se, jestli za to ten čas stál.

Datum vydání: 14. srpna 2018

Vývojář: White Rabbit

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4

Death’s Gambit začíná jako klasické RPG, jako první si totiž hráč musí vybrat jednu ze sedmi nabízených class. Naštěstí nemusíte dlouho přemýšlet, strom talentů je vždycky stejný a classa vám dám jenom jednu unikátní schopnost. Svému stylu hraní si můžete přizpůsobit alespoň třídu zbraně a některá kouzla.

Příběhová část hry je stejně zajímavá a barvitá jako grafické zpracování. Stanete se pomocníkem smrti a vaším úkolem bude sprovodit ze světa nepříjemný potěr, který se vzal, kdo ví kde. Hlavní náplní téhle práce je útočit na bossy všech velikostí a připomínat jim kdo je tady pán (nebo jeho sluha). A i když si tahle práce občas vyžádá váš život, váš šéf (smrt) si za respawn neúčtuje poplatky.

V boji s bossy se Death’s Gambit opravdu předvedl. Když vynecháme soubojový systém, který si prostě musíte vyzkoušet, jsou tady skvělé herní mechaniky. První z nich je samotný souboj, nepřátele totiž nejsou hloupoučká AI, ale dokáží se od vás i něco málo naučit. Musíte tak často měnit taktiky boje.  Další z nich je nesmrtelnost bossů, jakmile některého z nich porazíte v souboji, vrátí se zpátky. Můžete ho kdykoliv vyzvat znovu na souboj a pokusit se vyrazit z něj lepší loot, ale protože hra vás prostě nemá ráda, bude každý další pokus mnohem těžší. A nerada to přiznávám, ale je to opravdu zábava.

Podobně jako Dark Souls se po dohrání hry nebudete chtít jenom tak zvednout ze židle a dál žít svůj život. Ó ne. Prostě si zapnete NewGame+ a s upraveným nastavením můžete pokračovat.

Death’s Gambit je kvalitní plošinovka, která se neschovává za nablýskanou grafiku a rádoby vtipný příběh. Jde o fantasy RPG říznuté trochou moderní techniky, plné drsných boss fightů. Asi to není hra pro každého, ale pro ty z nás, kterým už leze krkem Battle Royal a nekonečné hádky mezi hráči BF a CoD je to skvělá volba.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *