Deemo II – MOBILNÍ HRY – Trochu jiná hudební hra!

Deemo II je druhým pokračováním poměrně populární série, ve kterém se hlavní postava Echo vrací do světa ovládaného hudbou. Oznámení druhého dílu a pre-registrací, jsme se dočkali už v roce 2022, ale vývojáři až doteď nevyřešili některé problémy, které se objevily a navíc přidali docela zajímavý systém monetizace.

  • Datum vydání: 13. ledna 2022
  • Vývojář: Rayark Inc.
  • Platformy: Android, iOS

Deemo II se odehrává ve světě, ve kterém nikdy nepřestává pršet, z nebe se k nebi ale nesnáší obyčejné kapky vody. Každý, koho se kapky dotknou, se změní z bílou květinu a časem zmizí ze světa úplně. Hlavní hrdinka hry se spolu s ostatními schovává pod střechou velkého nádraží. A právě tam najde piano, které, pokud na něho hraje, dokáže odhrnout mraky stranou a nechat paprsky slunce dopadnout na zem.

Deemo se výrazně liší od ostatních hudebních her, vypadá víc jako RPG nebo jiná hra, zaměřená na příběh. A není to úplně špatná úvaha. Vývojáři si dali záležet na příběhu i na grafickém zpracování hry a za, za to samozřejmě mají body navrch, ale vždycky záleží hlavně na gameplayi.

První problémy se objeví hře celkem rychle. Druhý díl není moc dobře optimalizovaný a hra se nedostane přes 30 FPS, ať už si vyberete jakékoliv grafické nastavení. Což je celkem škoda, vzhledem k tomu, že vás hra vede k tomu, abyste prozkoumávali svět kolem sebe a často běháte sem a tam.

Prozkoumávání světa má svůj smysl, můžete najít schované melodie a prodloužit si hru. Samotné tlapání na noty je stejně jednoduché jako v jiných hrách, vývojáři se to nesnažili nijak oživit, ale je otázkou, jestli se na takovém jednoduchém principu hry dá vůbec něco vylepšit.

Překvapení mezi fanoušky prvního dílu vyvolala monetizace toho druhého. Hra je v základu zdarma ke stažení, takže se dají čekat nějaké balíčky navíc, které si hráč může dokoupit. Nově je ve hře stamina, která omezuje herní dobu.

Deemo II vybočuje z řady hlavně tím, že nevypadá jako obyčejná hudební hra a ani si na to nehraje. Druhý díl ale nedosahuje kvalit toho prvního. Technické problémy a nová monetizace dost zasahují do gameplaye a jestli vás opravdu nezajímá hlavně příběh, tak asi o nic nepříjdete, když ji vynecháte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.