Deliver Us Mars – Bezproblémová cesta na Mars?

Po epické výpravě na Měsíc, je pomalu čas znovu sbalit baťůžek s tím nejnutnějším – hrnek na kafe a čisté spoďáry – a vydat se na další cestu. Tentokrát o trochu dál, ale pořád v hranicích naší sluneční soustavy. Řeč je o té velké planetě hned za námi, kterou při těch správných podmínkách zahlédnete i okem, o Marsu. A mluvím o připravovaném titulu Deliver Us Mars.

  • Datum vydání: 2. února 2023
  • Vývojář: KeokeN Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

V porovnání s prvním titulem – Deliver Us The Moon – pro nás vývojáři připravují větší titul s propracovanějším gameplayem a o něco delším, zajímavějším příběhem. Události z předchozí hry necháme deset let za hlavní protagonistkou Kathy Johanson. Jejím úkolem bude zajistit kolonizační lodě v prackách neznáme organizace Outward, postarat se o úspěšné přistání na Marsu a v neposlední řadě průzkum nové planety.

A když jsme u toho průzkumu, Kathy nehledá žádné důkazy, kterými by potvrdila existenci života na pusté planetě nebo snad přítomnost života z jiných hvězd. Příběh je mnohem blíž domovu. Naše hrdinka hledá svého otce. A ačkoliv jsem pro rodinné drama a tak, otázky ohledně toho, co se stalo se tak trochu zodpovídají. Není to tak, že nouzově přistanete na Marsu, vezmete si Uber a vrátíte se na Zemi.

Gameplay procvičí jak svaly hlavní postavy, tak mozkové závity. Od hádanek a řešení každodenních problémů na cizí planetě, se Kathy dostane k šplhání na červené skály. A tady vývojáři slibují opravdu zajímavé pasáže. Takže by se srdceryvné cutscény mohli střídat s extrémním sportem ve skafandru. A to zní jako lákavá nabídka.

Po malém odložení je datum vydání stanoveno na 2. února a nezdá se, že by s tím chtěli vývojáři ještě hýbat. Hra vyjde na většinu velkých platforem, tj. PC, Xbox a PlayStation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *