Deliver Us The Moon – RECENZE – RTX a měsíční povrch fungují dohromady skvěle – 2/2

Dynamiku si hra místy udržuje omezeným množstvím kyslíku nebo nečekanými událostmi či nehodami, které je nutné řešit ihned v rámci běžící časomíry. Kyslík máte většinou maximálně na tři minuty a často je nutné hledat rezervní nádrže. Po úspěšném příjezdu (pomocí výtahu z oběžné dráhy na povrch) na Měsíc vám bude dělat společnost ASE – létající robot/dron díky kterému se dostanete na místa, kam by to normálně nebylo možné a taktéž je schopný přehrávat zaznamenané nahrávky pracovníků měsíčních stanic. Postupně se vám tak rekonstruuje příběh toho, co se na Měsíci doopravdy stalo a proč bylo spojený přerušeno.

Grafická a zvuková stránka hry je velkým plusem. Hra podporuje funkci RTX, což celému prostředí dodává mnoho a často se tak budete jenom rozhlížet po perfektně vymodelovaném a osvětleném prostředí. Podobně je na tom zvuková stránka hry, která gameplay skvěle doplňuje. Z pohledu grafiky, zvuku a ovládání je hra vyladěná naprosto perfektně. Osobně jsem byl velmi překvapen, že jsem nenarazil ani na jedinou chybu nebo jediný bug. Nicméně se nějaké ty slabiny najdou. Zejména co se týče příběhu.

Konec hry vás totiž bez pochyby velmi zarazí a poskytne ještě více otázek než odpovědí. Možná je to příprava na další díl nebo DLC a možná je to jenom nedotažené do konce. Hodně věcí bude spoléhat na vaši představivost a příběh se jeví dosti neuzavřeně, přitom nastartován je velmi dobře a vyšetřování důvodů kvůli kterým došlo k blackoutu vás ihned pohltí. Další nevýhodou je absence obličejů. Zní to zvláštně, ale je to tak. Hlavní postava je pořád ve skafandru, spojení s ostatními funguje jenom pomocí audia a přehrávání vzpomínek funguje prostřednictvím hologramů ve tvaru postav nebo taktéž pomocí audia. Prostředí tak působí velmi osaměle, ale je otázkou, zdali to není účel.

Pokud jste fanoušky her zasazených do budoucnosti a průzkumu vesmíru, Deliver Us The Moon je, i přes několik nepatrných výhrad, právě pro vás.

Hodnocení: 8/10

Jeden myslel na “Deliver Us The Moon – RECENZE – RTX a měsíční povrch fungují dohromady skvěle – 2/2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.