Dell Latitude 5000 a 7000 – HARDWARE – Nejbezpečnější konvertibly na světě

Trh s osobními počítači je v dnešních dnech neskutečně rozmanitý. Můžete si koupit velký stolní desktop, který si můžete sami poskládat a ušetříte tak nemalé finance, než při nákupu klasického notebooku. Ten je ale na druhou stranu mobilní. Můžete si ho brát do práce, do školy a když přijdete domů, můžete ho jen tak položit na stůl a pracovat na něm jako na desktopu. Ve vzduchu ovšem visí otázka: Je notebook skutečně tak mobilní? Každá mobilita má přece svou hranici, nebo ne?

Je to tak, notebooky již dávno nejsou tak mobilní, jako se kdysi tvrdilo a v mobilitě je vystřídaly tablety. Tablet si můžete vzít skutečně kamkoliv, jelikož jeho rozměry se s těmi notebookovými (většinou) nedají srovnávat. Ale co když někdo přinese na trh tzv. konvertibl, tedy konvertibilní zařízení, které na sebe dokáže brát podobu tabletu i notebooku. Velkým průkopníkem ve světě konvertiblů je například americká společnost Dell, která právě uvádí na trh dva nové špičkové 12″ konvertibly – Latitude 5000 a Latitude 7000.

Nové konvertibilní zařízení od Dellu nejsou jen tak obyčejná zařízení, která se umí měnit z notebooků na tablety a zpět; takových je na trhu skutečně velké množství. Zbrusu nové modely řady Latitude od Dellu mají pokročilý systém obrany proti vniknutí cizích vlivů a svůj výkon potvrzují například procesorem Intel Core vPro 7. generace. Přitom oba modely najdou své uplatnění povětšinou u náročných zákazníků, kteří chtějí pracovat kdekoliv, kdykoliv a když to situace dovolí tak i jakkoliv.

Model Latitude 5000 proto přináší displej s otočnými panty a to až o 360°, navíc k tomu všemu ještě připočtěme silnou výdrž na jedno nabití, až 17 hodin a výkoný, i když úsporný, procesor Core vPro. Druhý model Latitude 7000 představuje ale zcela jinou parádu. Namísto otočného displeje má Latitude 7000 odnímatelný displej, v jednu chvíli tedy můžete pracovat na 12″ tabletu (ale prodává se i varianta se 13″), přičemž následně lze připojit klávesnici a rázem se z nového Dellu Latitude 7000 stává ultimátní pracovní nástroj pro každou příležitost.

Nové počítače řady Latitude představují skvělý kompromis mezi obvyklým těžkým a neskladným notebookem a tabletem s Androidem nebo iOS, což nejsou zrovna operační systémy zrozené pro tvrdou práci. Oba modely Latitude 5000 i 7000 pochopitelně běží na Windows 10, což je zatím nepřekonaný operační systém vhodný především na práci i na hraní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.