Demo Detroit: Become Human je venku. Naše dojmy? – TÉMA

Sony se tento rok opravdu činí a vydává jednu exkluzivitu za druhou. Čtvrté pokračování kultovního RPG God of War je více než povedené a v recenzích sbírá nejlepší hodnocení. V květnu nás čeká ještě další velká PlayStation 4 exkluzivita. Jmenuje se Detroit: Become Human a stojí za ní studio Quantic Dream, které má na kontě takové pecky jako například Heavy Rain či Beyond: Two Souls. Detroit: Become Human je úplnou novinkou a vychází 25. května, tedy zhruba za měsíc a my již víme, jak se titul hraje, protože právě vyšla demoverze, která techniku hry představuje.

Pokud vám to uniklo, Detroit: Become Human se věnuje tématům robotiky a přenáší nás do antiutopického Detroitu, roku 2038, ve kterém lidské rase slouží humanoidní roboti zvaní androidi. Ti cítí emoce, umí inteligentně uvažovat, ale lidé je znevažují, protože se jedná „jen o stoje“. V demoverzi se setkáváme s Connorem, androidem sloužícím jakožto policejní vyjednavač. Dostáváme se do situace, kdy rodina Philipsových vlastní androida Daniela, který se však dozví, že má být vyměněn a vezme osud do vlastních rukou. Zastřelí otce od rodiny a malou dcerku Emmu si vezme jako rukojmí. V tu chvílí nastupujeme my, jakožto Connor, abychom situaci vyřešili.

Fascinující na demu (a vlastně i na hře celkově) je několik možných konců. Jen demo samotné má šest (!) konců, které si můžeme zvolit sami, pochopitelně podle toho, jak budeme s Danielem, držícím malou Emmu jakožto rukojmí, jednat. Hra přináší zajímavý pohled na lidskou etiku, protože příběh v žádném případě neskončí dobře – buď zemřeme my, nebo Emma nebo Daniel. Hra váš však nepenalizuje za žádný dopad příběhu, ten se zkrátka vyvíjí a nezávisí přitom na vašem úsudku. Mně demo neskutečně bavilo a jsem rád, že nám jej tvůrci dali takhle s předstihem. Sám se již nemůžu dočkat, až usednu k plné verzi a pustím se do antiutopického Detroitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *