Destiny 2 – RECENZE – Hráčův průvodce po galaxii

Vydavatel: Activision
Vývojář: Bungie
Datum vydání: 5.září 2017
Platformy: PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox one
Série: Destiny
Žánr: Akční RPG, FPS

Kdo by nechtěl prolétávat naší galaxii ve vlastním raketoplánu, zachraňovat všechno a všechny nebo si shánět to nejlepší vybavení a přitom používat hrdinské schopnosti. Osobně nikoho takového neznám. Všechno toto a mnohem více nabízí Destiny v jeho druhém pokračování. Pojďme se tedy podívat na to co všechno můžete dělat nebo dokázat a jak se stát hrdinou celé galaxie.

Je libo stát se hrdinou ?

O co vlastně v novém pokračování Destiny 2 jde ? Budete se divit, ale „dvojka“ je prostě opravdu hodně vylepšené DLC prvního dílu. Na první pohled by se zdálo, že to je dosti smutné. Je tomu však naopak. Destiny 2 je skvělá hra v základu jako první díl, ale má toho více co nabídnout. Jen dvanáct hodin trvá dohrát hlavní kampaň, kde je úžasný příběh, skvělé postavy, vtipné scénky a mnohem více. Bylo by tedy dobré vysvětlit nepolíbeným hráčům o co vlastně v Destiny 2 jde.

Destiny 2 je  „online-only multiplayer first-person shooter“ jednoduše střílečka s rpg prvky. Jak už máme v hlavičce článku vyvíjela jí společnost Bungie a vydala společnost Activision. Výhoda tohoto druhého dílu je, že se jí také dočkají i „pcčkáři“, pomocí platformy od Blizzardu. Bohužel jen trochu později. Datum vydání pro PC je stanoven na 24.října 2017. Zpět k základům Destiny 2.

Celý děj hry se odehrává ve smyšleném sci-fi světě. Hráč totiž přebírá roli „Guardiana“ válečníka, který díky vesmírnému plavidlu Traveler získal „Ghosta“ což je malý robůtek, který vám bude pomáhat po celou dobu hry a sloužit jako GPS a hlavně jako parťák. Nechci moc prozrazovat z příběhu, protože ten je jeden z hlavních tahounů druhého dílu. Ale máte se na co těšit!!

Novinek v druhém dílu je dost. První novinka je, že ke každé třídě vašeho hrdiny tedy Titan, Hunter nebo Warlock. Byla přiřazena další „subclassa“, která je opravdu skvělá vytáhnete totiž proti bojovníkům z pomocí svojí super schopnosti štít, oboustranný meč nebo dva ohnivé meče. Dále je tu srozumitelné vyprávění příběhu. Oproti první dílu je opravdu přehledné a ne tak zmatené. Poté jsou tu na mapách přidané “ public events“ což je prakticky mise, kterou plníte s každým hráčem, který stihne misi přijmout. V poslední updatu, který vyšel byl také přidán raid pod jménem Leviathan. Je toho opravdu dosti a sám za dva dny neustálého hraní jsem nedokázal vše objevit.

K závěru bych rád vyzdvihl (jako vždy pro mne důležitý) soundtrack celé hry. Který vaši záchranu galaxie umocňuje ještě více. Celkový design a vizáž prostředí a planet je fascinující. Někdy není čas se kochat nebo střílet po nepřátelských jednotkách. Pokud máte rádi FPS spojené s RPG a nebo jste prostě zvědavý vřele doporučuji. Chápu, že od této hry někteří čekali více, ale není dobré být moc náročný. Však v jednoduchosti je krása. Já si Destiny 2 užívám plnými doušky a ještě dlouho budu.

9/10

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *