Destroy All Humans – NOVINKY – Invaze z pohledu mimozemšťanů!

Remake hry Destroy All Humans je v posledních pár dnech velice populární, i když mám pocit, že původní hru hrálo jenom pár lidí. Pokud patříte do kategorie hráčů, kteří se o hře teprve doslechli a původní PS2 hru nehráli, věřte mi, jediné, co potřebujete vědět je, že se na Zem blíží mimozemská invaze a vy budete v kůži zelených útočníků.

  • Datum vydání: 28. července 2020
  • Vývojář: Black Forest Games, Pandemic Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

50. léta minulého století v Americe se dají mimo jiné charakterizovat strachem z napadení mimozemšťany. Destroy All Humans se drží jednoduché předlohy klasického béčkového filmu. Po Roswellském incidentu, během něhož na Zemi přistál mimozemšťan a nechal se zajmout americkou vládou, se dal do pohybu plán a začala invaze na Zemi. Lidi samozřejmě nemají nejmenší tušení, že se něco chystá a většina obyvatel nemá nejmenší tušení, že se mezi nimi pohybuje návštěvník z jiné planety. Minimálně do chvíle než vytáhne jeden ze svých paprsků a začne ničit.

Gameplay je rozdělený na čas v létajícím talíři a pěší mise. Zatímco v talíři máte mnohem větší palebnou sílu a můžete nic netušící obyvatele města unášet nebo spálit na prach, na zemi máte trochu víc možností. Můžete si vytvořit holografický oblek, díky kterému budete vypadat jako obyčejný pozemšťan nebo můžete využít nejvyspělejší technologii v podobě análního penetrátoru a zabít přebytečné kolemjdoucí.

Destroy All Humans se drží svojí předlohy z roku 2005 možná až trochu moc. Skvělým příkladem toho je použití původního dabingu. A zatímco grafika je na úplně novém levelu a není si absolutně na co stěžovat, gameplay působí občas trochu zastarala a nudně. Hra často využívá stealth mise a hráč si musí obléct nějakého člověka, aby se dostal na určité místo a jediná věc, která tuhle část trochu vylepšuje jsou myšlenky daného člověka. Je tak trochu smůla, že pokud musíte misi opakovat, uslyšíte stejné myšlenky. Stejné je to u zbraní, máte sice na výběr poměrně velký arzenál, ale po čase se všechno začne opakovat.

Destroy All Humans je skvělá hra i přes některé nedostatky. Občas si všimnete, že hrajete 15 let starou hru, například některé vtipy nedávají v dnešním kontextu moc velký smysl, ale když přelétáte nad městem a víte, že jakmile skončí dialog, můžete rozpoutat chaos a začít ničit, na nějaké nedostatky si ani nevzpomenete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *