Detroit: Become Human – NOVINKY – Roboti jako zachránci lidstva

Občas si jen tak zabrouzdám po youtube a hledám nové písničky, trailery k filmům a hrám. Musím říci, že takto… šokován jsem nebyl již dlouhou dobu. Nemyslím to ale zle, ba naopak, velmi pozitivně. Nejprve jsem tomuto traileru moc nevěnoval pozornost, ale již namluvené hlasy mě přinutily, abych se videu více věnoval. Po 100% soustředěnosti jsem nevěděl, co na to říci. Musel jsem si ho pouštět pořád dokola, snad 4x ten a ten samý trailer. Potom jsem našel i různé prodloužené videa a rozhovor s hlavním vývojářem této hry.

Detroit: Become Human je pouze na PS4, který nemám doma, ale stále více a více začínám litovat, že jsem si ho ještě nekoupil.

Všechny hry na podobném principu přišly s nápadem, že lidstvo je dobré a potřebuje si ulehčit práci. Vynaleznou tedy roboty, kteří jím z počátku pomáhají, ale následně je doženou do záhuby. Možná tomu trošičku pomohl K.Čapek s jeho dílem R.U.R. Zde je „realita“ ale malinko pozměněna. Vývojáři totiž udělali velikou změnu a příběh otočili o 180°. Lidstvo je zde špatné a roboti jim mají pomoci s jejich žitím na planetě. Roboti, v tomto případě tzv. Androidi, převezmou velkou část lidských povinností a prací. Lidé už nemusí nasazovat své životy, Androidi se o to postarají.

Doposud se neví, jestli budete moci hrát pouze za 2 zmíněné postavy, nebo za více postav. Jediné, co jisté je, že nebudete hrát vůbec za lidskou osobu. Do příběhu nás zapojí zřejmě Connor, který byl vytvořen k tomu, aby zachraňoval cizí životy. Ten má totiž na starost přemluvit jiného robota, aby neskákal z římsy a zachránil tak malou holčičku, kterou drží jako rukojmí. Je to jen na vás, jak se zachováte. Buď budou vaše rozhodnutí špatná a zabijete oba, zachráníte dívenku, ale umřete také, zabijete, či zabije on vás. V této hře si doopravdy tvoříte celou hru sami. Pokazíte něco, není krok zpátky, a tak to má být. Trailer doposud neukazuje dostatečné informace, oč se bude ve hře jednat, ale rozhodně se máte na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *