Diablo Immortal – MOBILNÍ HRY – Blizzard dál rozděluje hráče!

Pamatujete na památnou větu ‚Do you guys not have phones?‘, která nakopla debakl, táhnoucí se s Blizzardem od oznámení nového Diabla. Přesněji hry Diablo Immortal, mobilní pokračovaní populární série, o které se nikdo neprosil a stejně jsme ho dostali. Tak jak si tahle hra stojí po vydání?

  • Datum vydání: 2. června 2022
  • Vývojář: Blizzard Entertainment
  • Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows

Ještě než se pustíme do tolik probíraného monetizačního modelu, měli bychom se podívat na to, co nám nejnovější výprava do světa Diabla vlastně nabízí. Hodnocení na Metacriticu spadlo pod 1 a spousta hráčů ani nemá chuť hru vyzkoušet. Primárně je Diablo Immortal určeno na mobilní zařízení a podle toho taky vypadá gameplay, ale v základu rozhodně nejde o špatnou hru.

V základu jde o pořád stejnou hru, na kterou jsme všichni tak dlouho čekali. RPG výprava do známého světa, s podobným soubojovým systémem jako v předešlých titulech, vás hned na začátku uklidní, že vlastně o tak velké změny nejde a myš jenom vystřídala dotyková obrazovka. A jak už je zvykem v RPG, začínáte výběr jedné ze šesti class a úpravou svého zevnějšku.

Příběhově je hra zasazená mezi druhý a třetí díl, takže se dostaví trocha té nostalgie a vzpomínání. Hlavně když narazíte na assety ze třetího dílu, které Blizzard nenápadně nacpal zpátky. Stejně jako kdysi cestujete mezi jednotlivými oblastmi na mapě a čistíte je od démonického potěru. Cestou berete všechno, co není přibité a dá se to buď vybavit nebo prodat. K tomu všemu se levelujete a vylepšujete si vlastní dovednosti.

Immortal si hezky poradilo s převedením hry na menší obrazovku a vývojáři vyladili ovládání, především co se soubojů týká. Nejdůležitější roli hraje zběsilé klikání, ale i přesto působí souboj plynuleji a rychle a nechybí akce. Takže i když zrovna uhýbáte, máte z toho dobrý pocit.

Na mobilní platformách je to spíš než o kooperaci o tom, kdo je lepší. A Immortal je na to připravený, se svým PvP. Jedinou nutností je permanentní připojení k internetu. Nenarazíte ani na žádné výrazné bugy a jedinou věcí, která táhne Immortal dolů u hráčů kritiků je agresivní monetizace.

Hra je zdarma ke stažení pro všechny, takže je jasné, že vývojář musí nějak zaplatit vývoj hry. A jak jinak než loot boxy, prémiovými kousky apod. Na začátku hry si toho moc nevšímáte a že je ve hře několik měn je tak trochu vedlejší. V end gamu už možná pocítíte potřebu sáhnout po kreditce, pokud vám tedy nestačí proběhnout kampaň a odinstalovat. Ne, že by se Immortal nedalo dohrát zadarmo s pád desítkami hodin navíc, ale jestli plánujete něco většího, budete si muset připlatit. A pak už je na každém hráči uvážit, jestli se mu to vyplatí. Protože Diablo immortal není špatná hra, naopak. Jenom Blizzard úplně nevychytal monetizaci a založil si na další skandál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *