Diablo IV – Krev, pot a sakra dobrá hra!

Po malé odbočce na mobilní telefony se vrací plnohodnotné pokračování jedné z nejznámějších herních sérií vůbec. Řeč je samozřejmě o legendárním Diablu, to se vrací ve svém čtvrtém pokračování a že jde o epickou záležitost je snad naprosto jasné.

  • Datum vydání: 6. června 2023
  • Vývojář: Blizzard Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Diablo 3 je teď už hluboko v minulosti a nějakou dobu se zdálo, že se čtverky ani nedočkáme. Proč taky. Launch trojky se moc nepovedl a od jejího vydání se pověst Blizzardu moc nevylepšila. Ale to už nikoho nevytrhne.

Čtverka je tady a začíná našlapaně. Lilith se vrací jak pravilo staré proroctví, řady jejích obdivovatelů a uctívačů se rozrůstají exponenciálně. A hřích je nová černá. Přirozený a tak snadný. No a náš hrdina se ke všemu připlete úplnou náhodou a rozjede nepředvídané putování v temných barvách a za doprovodu excelentního dabingu (samozřejmě v angličtině).

Na hráče čeká volba jednoho z pěti povolání, těmi jsou Barbarian, Rogue, Sorcerer, Necromancer a Druid. A následuju customizace, aby se vám na hlavního hrdinu dobře dívalo. Dál se věnujete sbírání bodů zkušeností a přerozdělování do užitečných talentů, zatímco si měníte oťukaného brnění za to s lepšími staty.

Diablo IV je jinak přesně tím, čím čekáte, že bude. Tmavé, nebezpečné, plné krve a utrpení. Zničené vesničky střídají rozpadlé ruiny kamenných staveb, kostící a pavouci se vám plíží za zadkem a vy máte jedinečnou příležitost všechno si to vychutnat v prvních dojmech. Protože jestli se Blizzardu tentokrát něco povedlo tak je to vychytat mouchy a představit lidem hotový produkt. A budete se vztekat a rozčilovat když umřete a nebo si špatně rozdělíte body, ale to už je jenom váš problém.

Celých dvacet hodin, které zhruba potřebujete na průchod kampaní, si neříkáte, že něco nefunguje nebo musíte řešit technickou stránku hry. Tohle prostě zapnete, projdete těmi nejtemnějšími koutky světa a vyjdete na druhé straně. Ne nutně stejní, ale s dobrým pocitem.

No a pak přesedláte na druhý průchod s jinou classou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *