DICE společně s EA testuje novou umělou inteligenci pro nový Battlefield V – NOVINKY

Electronics Arts ve spolupráci s švédskou společností DICE již několik let tvoří hry, které je zábava hrát a rádi se k nim vždy vrátíme. V hlavní roli je pochopitelně série Battlefield. Vývojáři z obou velkých studií jsou si vědomi trendu, který moderní herní průmysl stanoví a tím je důraz na audiovizuální prezentaci a systém umělé inteligence. To první DICE zvládá na výbornou, jejich hry vypadají skvěle a i se velice dobře hrají. Problém s umělou inteligencí také nemají, především je to ale tím, že kdyby se nějaký ten opravdu vážný problém objevil, všimne si ho málokdo, protože hry od DICE jsou stavěné hlavně pro hraní ve více hráčích a umělá inteligence botů v singleplayeru je pro spoustu hráčů vcelku bezvýznamná. Faktem je, že pokud se alespoň trochu zajímáte o vývoj her, mělo by vás zajímat, že DICE pracuje na novém konceptu umělé inteligence.

Umělá inteligence, neboli AI (artificial intelligence), je neskutečně podstatným bodem každé hry. Jakmile se ve hře vyskytují další postavy, byť zanedbatelné, je třeba navrhnout jim kompletní systém umělé inteligence. Postavy pak vědí kam jít, kdy tam jít, co tam dělat a v neposlední řadě reagují na podněty hráče samotného. Notabene u her s otevřeným světem je kvalitní uměla inteligence půlkou z úspěchu. Když byla ale řeč o Battlefieldu, měli bychom uvážit, že jeho konec se blíží a nahradit by jej měl nový Battlefield V, o němž zatím moc fakt nepadlo. Je ale zajímavé, že novou umělou inteligenci DICE testují právě na jejich současném Battlefieldu 1, což může napovídat, že nový chystaný Battlefield V, který bude představen v létě na E3, se od toho současného, minimálně po stránce enginu a interface, nebude moc lišit.

Pochopitelně, každá technologie, která zažívá pozvolný rozkvět, potřebuje ještě hodně času a nejinak tomu je i zde. Pokud se ale ne AI od DICE zapracuje, můžeme se těšit na opravdu chytré nepřátelé v singleplayeru například nového Battlefieldu V.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *