Dino Mercs – Dinosauři, dobývání a karty!

Čistě teoreticky, kdyby do země nikdy nenarazil meteorit a dinosauři by nikdy nevyhynuli, by se dalo předpokládat, že by se dál vyvíjeli. A v úplně ideálním případě by se vydali cestou podobné té naší a časem by objevili zbraně a implantáty, které by nahradily ty směšně malé ručičky? A kdyby se tohle všechno promítlo do roguelite deckbuilding hry, dostali bychom Dino Mercs.

  • Plánované datum vydání: Q1 2023
  • Vývojář: Unusual Undertaking
  • Platformy: Micosoft Windows, Linux, macOS

Dino Mercs je spojení snad všech klišé a zápletek z ostatních her do jednoho projektu, který vybočuje z řady jenom tím, že má v hlavní roli dinosaury. A já si nemůžu pomoct, ale přijde mi to jako skvělý nápad. Lepší, než by asi měl.

Z příběhové stránky se z vás stává veterán organizace Dark Solar Defense, skupiny dinosauřích vojáků operujících pod radarem. Protože vláda na našimi dinosaury nově objevené planetě Veltaterra padla do rukou (spárů, chapadel?) fašistů a někdo to musí napravit nebo se jenom postavit druhému týmu? To je jedno. Prostě jste dostali za úkol průzkum planety a musíte se vypořádat se vším, co tam čeká.

Hlavními úkoly je tedy postavit si vlastní jednotku z karet, které nasbíráte cestou. Sbírat suroviny a vybavení, protože zásobování tady zřejmě ještě nefunguje a s tím si vylepšovat vlastní karty. A pak už je to klasická karetní hra. Vyberete si nejlepší karty, hodíte si je do balíčku a v jednom ze soubojů, tady braných jako mise, se postavíte nepřátelskému balíčku. A podle zveřejněných fotek nemůžu říct, že vím, co na hráče čeká.

Dino Mercs by měla vyjít v prvním čtvrtletí tohoto roku. Minulý podzim se na nějakou dobu uvolnilo demo a hra sklidila pozitivní ohlasy, ale tohle demo už není dostupné. A i když si asi stejně jako já dovedete udělat představu o gameplayi, budeme muset počkat na pořádné hodnocení až do vydání. To na druhou stranu nijak nepodrývá skvělý nápad, který za hrou podle mě je, což neříkám jenom protože moje oblíbená alba od Victorius jsou Dinosaur Warfare.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *