Disco Elysium – NOVINKY – Unikátní ve všech směrech!

15. 10. 2019 Nikola Štěrbová
912 zhlédnutí

Už za pár hodin vychází jedna přinejmenším neobvyklá hra, které se dostává zoufale málo pozornosti. Disco Elysium se odehrává v alternativním vesmíru někde o druhé světové válce. Hlavní postava má takovou kocovinu, že si nepamatuje, jak se jmenuje ani co se dělo předchozí večer. A protože nedaleko jeho bytu došlo k vraždě, je asi jasné, co bude vaším úkolem.

 • Datum vydání: 5. října 2019
 • Vývojář: ZA/UM
 • Platformy: Microsoft Windows

Disco Elysium je v základu poctivá RPG detektivka a na první pohled poznáte, že za ní studio indie studio. To ale není nic špatného, spíš naopak. Lidi z ZA/UM si na hře dali opravdu záležet a jestli si myslíte, že vás čeká jednoduchý příběh a pár hodin gameplaye, jste na omylu. Na tuhle hru si musíte vyčlenit minimálně 30 hodin, ale pravděpodobně se dostanete k 90 hodinám.

Hráč se dostává do role alkoholika a policejního detektiva v jedné osobě. Jeho úkolem je vyřešit vraždu ve městě, které válka rozdělila na několik táborů. Projdete si různá prostředí a popovídáte si se zajímavými lidmi. A protože jde o open world hru, často vás vaše vyšetřování zavede úplně někam jinam, než jste původně plánovali.

Disco Elysium zaujme na první pohled grafickým zpracováním. Celá hra vypadá jako sada obrazů od opravdu známého umělce. Ale když si části hry prohlédnete pořádně, zjistíte, že je tam toho mnohem víc. Postavy nemají nejmenší tušení, co je to internet nebo mobilní telefon a stejně některé postavy nosí exoskelet.

Další zajímavou součástí hry jsou schopnosti hlavní postavy. Na začátku hry si hráč vybere jednu ze čtyř specializací a tím nastaví základ, který bude rozvíjet. Později, když hráč ve hře vybírá další schopnosti doslova tím mění mozek hlavní postavy. A tenhle upravený mozek s vámi ve hře komunikuje a odemyká vám nové možnosti ve hře. Je to zajímavá funkce, ale do celé hry tak nějak zapadá.

Disco Elysium rozhodně není hra pro každého. Pokud uvažujete o nákupu, připravte se na stohy textu, občas trochu moc realistické vyobrazení některých scén (místo činu), dobrý humor a desítky zajímavých rozhodnutí. Celý svět ve hře dává smysl jenom do té doby, než o něm začnete přemýšlet, a to ze hry dělá opravdu unikátní zážitek. Každý průchod hrou je jedinečný už jenom kvůli jinak nastaveným skillům a když vás hra chytne, určitě ji nebudete hrát jenom jednou.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0