Disco ZOO – MOBILNÍ HRY

Co by měl mít v sobě správný smartphone? Facebook, Whatsapp, nebo Snapchat? Jasně, ale přeci jen to není všechno, něco nám tu chybí. Ano, správně, nějaká oddechová hra, která nám skvěle zkrátí nudné čekání u doktora, nebo zdlouhavou cestu autobusem. A jaké hry by Vám neměli v telefonu chybět?

Dneska se zaměříme na hru, která se v poslední době stala oblíbenou mezi českými hráči zejména kvůli „reklamě“ od jednoho z českých youtuberů. Ano, mluvíme o hře Disco ZOO.

Roztomilá hra ve stylu pixel artu, který je ovšem v této podobě doveden téměř k dokonalosti. Hra je příjemná, milá a silně návyková. Nejedná se o jednotvárnou činnost, tudíž zaujme téměř každého hráče.

Přivítá vás malá, rodinná ZOO, která se teprve na své otevření těší. Na Vás je sednou to vrtulníku a jet do divočiny zachraňovat zvířata, která pak slavnostně ubytujete ve své nové zahradě. Nejdříve se jedná o zvířátka z farmy, která přinesou roztomilá prasátka, nebo ovečky, ale nic exotického moc ne. Avšak nezoufejte, už v druhé úrovni se dostaneme do australských pustin, kde zachráníme například klokana, nebo mazlivou koalu.

Zachraňování je na celé hře to nejzábavnější. Když máte dostatečný počet peněz, které si ZOO vydělává vstupným, můžete se do toho směle pustit. Najdete v džungli všechna skrytá zvířata? Ze začátku hry Vám tvůrci klíč k odemčení prozradí zdarma, v dalších dílech si za něj už zaplatíte. Což je podle mě zbytečné, protože klíče jsou lehké a jejich hledání napínavé.

Zachráněná zvířata se poté přesouvají do Vaší zahrady, která už vítá návštěvníky. Ti Vám později udělují i hodnocení. Na začátku hry si pravděpodobně vysloužíte D, ale to se brzy zlepší a A+ Vás zaručeně potěší.

Slovíčko ZOO jsme z názvu už pochopili, ale proč disko? To Vám vysvětlí velké růžové tlačítko na úvodní obrazovce do zahrady. Nejen, že probudí všechna zvířata ze spánku, do kterého upadají a nevydělávají pak peníze, ale dokonce během párty vyděláváte dvojnásobek.

Kromě krátkého pozvání ke hře, jelikož je velmi vydařená, Vám chci také dát malé vodítko k tajné minihře, která tvoří pomyslnou třešničku na celém pixel artovém dortu. Vidíte ten žlutý autobus na parkovišti? Trojitým poklepáním si můžete vyzkoušet práci jeho řidiče.

Najdete ke stažení na Google Play, nebo na App Store.

+ krásná pixelová grafika
+ roztomilá hopkající (a tančící) zvířátka
+ perfektní minihra

– velmi návykové
– později stereotypní

9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *