Divide By Sheep – RECENZE – Smrtka hledá kumpány!

Původně mobilní hra je teď na Steamu, a ještě k tomu zdarma do 13. května 2019 a pokud si ji přidáte do knihovny, už vám ji nikdo nevezme. Divide By Sheep je roztomilá, logická hra s dost zajímavou zápletkou. Smrtka se cítí osamělá a rozhodne se najít si nové přátele. Ovečky pasoucí se na zelených pláních vypadají dost přátelsky, jediný problém je v tom, že jsou živé.

  • Datum vydání: 15. června 2015
  • Vývojář: BreadTeam, Victor Solodilov, Denis Novikov
  • Platformy: Microsoft Windows, Android, Mac OS, iOS

Smrt už nebaví sedět samotnou doma a rozhodne se najít si kamarády. Huňaté ovečky vypadají kamarádsky, a protože se smrt nemůže přátelit s živými, pokusí se je utopit. K její smůle zůstanou ovečky uvězněné na ostrůvcích. Smrtka tedy přistaví záchranné čluny a úkolem hráče je dostat na každý člun požadovaný počet huňáčů.

Jde o logickou hru a matematika tady hraje zásadní roli, naštěstí je hra zpracována vtipně a hráče nenudí. Každý ostrůvek na herní mapě je složen z jiného počtu kostiček. Kolik dílků má ostrov, tolik oveček se tam vejde. A skákáním z jednoho ostrůvku na druhý upravuje hráč počet oveček ve stádu, dokud nemá tolik ovcí, kolik smrtka potřebuje. Za každý správně naplněný člun, dostane hráč hvězdičku a tři hvězdičky znamenají splněný level.

Aby všechny levely nevypadaly stejně a nepřestaly bavit, je hra rozdělena na čtyři herní světy. V každém světě najdete 30 levelů, takže vás dohromady čeká 120 levelů. Kromě ovcí narazíte i na vlky, ti vám občas pomůžou zredukovat počet ve stádu tím, že pár oveček sežerou. Další kapitolou jsou potom čuníci, princip hry je pořád stejný.

Divide By Sheep je hodně unikátní hra, je neuvěřitelně barevná, a i když vlastně pomáháte smrtce, máte z toho dobrý pocit. Občas se v nějakém levelu zaseknete a možná ztratíte nervy, ale na internetu najdete návod na všechny levely. Nevím jak na mobilu, ale na Steamu můžete dokonce sbírat achievementy a když je teď hra zdarma, proč si ji nevyzkoušet.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *