Do kin se podíval filmový Ratchet & Clank – ZAJÍMAVOSTI

Zatímco hra boduje u všech staronových hráčů konzole PS4, filmová adaptace se ocitá pod palbou zlé kritiky. Jak si vede nový film z dílen Insomniac Games versus remaster prvního dílu? A kdy se tento snímek podívá i do českých kin?

Sága veleúspěšné dvojice Ratcheta & Clanka se poprvé objevila jinde, než na obrazovkách konzolí. Kdo čekal od hry nerozeznatelný kousek, ten hádal správně. V této věci se mi zamlouvá, že víc než film od hry se učí hra od filmu, protože grafika nového titulu se vyrovná libovolnému animovanému filmu. Remaster původní hry se povedl díky mnoha aspektům – k těm největším patří humor, skvělá grafika nebo hratelnost. Zatímco hra se všem líbí, u filmu to tak jednoznačně nevypadá. Skoro všude získal průměrná hodnocení, což si lze vysvětlit hned několika způsoby.

rc 2

Pokud neznáte legendární dvojici Ratcheta a Clanka, rád vás uvedu do děje. Vačici podobný Ratchet se až donedávna živil opravou vesmírných plavidel, dokud jednoho dne nepotkal špatně vyrobené robota-zabijáka Clanka, aby se dali do party, která zachrání svět. První díl předvedl jejich setkání a nastolil zajímavé, leč velmi jednoduché mechaniky série. Ve zkratce bych tuto série označil za third-person střílečku, ačkoli patří i mezi plošinovky a víceméně arkády. Zábava nevyprchá ani kvůli stereotypní hratelnosti, protože sehraná dvojice vypouští jednu hlášku za druhou, a hráč si postupem hry vyzkouší desítky různorodých zbraní. Princip hry funguje na jedničku, ovšem co film?

Ten se skryl za stín slavné předlohy. Podle většiny kritiků se mu nedaří uspět v rovině humoru a šílených nápadů, takže se pro kritiky stal zklamáním. Více než sledování filmu by vám tedy doporučili, abyste si zahráli remaster původní hry. Osobně bych však nezoufal, přestože recenze film nešetří, tak nejde o zážitek někoho jiného, ale váš samotný. Až film půjde do českých kin, zhlédnu ho s radostí, nehledě na zlou kritiku. Podíváte se na něj i vy?

rc 4

Film se ocitne v českých kinech kolem 23. června 2016.

rc 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *