Dojmy z hraní demoverze FIFA 19 – TÉMA

Dnes bylo oficiálně uvolněno ke stažení demo brzy očekávaného fotbalového simulátoru FIFA 19. Jelikož je FIFA 19 hrou, na kterou se já těším celé prázdniny (to jest čas, kdy jsem položil FIFu 18 k ledu a netrpělivě okusoval nehty v čekání na novou FIFu), nebylo možné, abych ihned neusedl k demoverzi, na kterou jsem se tolik těšil. Pojďme se tedy postupně podívat na to, jak moc dobře vypadá demo ochutnávka nové FIFy a co hráčům může nabídnout?

Plynulé menu a mnoho týmů

Je pochopitelné, že na správné optimalizaci si musí tolik věhlasné studio, jakým je EA Sports, jednoznačně zakládat. V menu máme na výběr pouze několik málo možností. Tím hlavním je výkop, který nám nabídne pohled na celou škálu možných soubojů a vzájemných zápasů. Můžete si zahrát pohárové utkání, jednoduchý výkop, nebo dokonce něco jako survival mode, kdy za každý gól, který vstřelíte, vám hra ubere jednoho hráče z pole. K těmto herním módům se však zatím nebudeme vyjadřovat, neboť hrát můžete jen jediný a to je přímo mód UEFA Liga mistrů, a sice její skupinová fáze. Na výběr je ihned z deseti celků, které letos hrají pohár Liga mistrů, kupříkladu Real Madrid, Paris Saint Germain či Manchester United.

O fous jiná hra

Oficiální licence pro Ligu mistrů nejsou jedinou novinkou letošního roku. Novinky se odehrávají hlavně v gameplayi. Haldu nových animací při udělování faulů, střídání, pohledech na trenéry atd. snad netřeba zmiňovat. Vývojáři také ubrali hře na rychlosti a mnohem důležitější je tak držet míč a kombinovat. A to není proti kvalitním soupeřům zrovna snadné a chvilku potrvá, než vám nové pohyby hráčů přejdou do krve. Novinek se dočkaly i střely. Tady ale vidím háček. Nová střelba má být upravena pro jednoduchou minihru, kdy stisknete tlačítko střelby a po nasměrování posuvníku na zelené pole jej stisknete ještě jednou, čímž vystřelíte perfektní střelou, která by rozhodně měla skončit v síti. Tato inovace je však velice těžkopádná a i zkušený plejer se bude muset této nové technice učit několik hodin. Ale jde to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *