Dokážete včas zneškodnit bombu?

21. 03. 2016 Filip Starý
2 977 zhlédnutí

Za úspěšnou hrou z října minulého roku Keep Talking and Nobody Explodes stojí herní studio Steel Crate Games. Hra se stala velmi rychle populární a dosáhla velmi kladného hodnocení. Zejména díky své jednoduchosti a originálnímu přístupu. Zábavnost a oddechová forma zajistila této kooperační hře dlouhodobý úspěch.

Pro smysluplný herní zážitek je tedy nutné, aby se hry zúčastnili minimálně dva hráči. Herní prostředí se rozkládá na ploše jedné místnosti, ve které je jednoduchý stůl a na něm bomba s časovačem. Z toho je již z části patrné, o co vlastně ve hře jde. Samozřejmě jde o zneškodnění bomby a zabránění tak její explozi. Základní princip je tedy velmi jednoduchý, ale samotná hra je velmi návyková.

V průběhu hry sedí jeden hráč u monitoru v prostředí hry, kde má před sebou bombu s časovačem. Druhý hráč má k dispozici manuál ke zneškodnění bomby. Buď si ho otevře na jiném počítači, tabletu, apod. nebo si ho může vytisknout do papírové podoby.

ktanebomb

Následně tedy dochází k nejdůležitějšímu úkolu ve hře, a to ke komunikaci mezi hráči. Jednotlivé úrovně se postupně stávají obtížnějšími a smysluplná komunikace se stává naprostým základem. Bomba obsahuje jednotlivé bloky, které se musí dle manuálu vyřešit a s postupem do vyšších levelů jejich počet narůstá. Každému bloku je věnováno několik stránek v manuálu ke zneškodnění bomby a druhý hráč má s postupem času co dělat, aby v něm stíhal listovat. Jednotlivé bloky obsahují například znakové kódy, ke kterým je potřeba najít jejich význam, morseovku nebo také barevné drátky, které je potřeba přestřihnout ve správném pořadí. Hráč u bomby se může splést maximálně třikrát.

Bloky se postupem času stávají velmi obtížnými a začnou se opakovat, i tak je zde prostor se pořád zlepšovat a obtížnost jednotlivých úrovní nepřestává růst. Keep Talking and Nobody Explodes je tak skvělá hra, založená hlavně na komunikaci mezi dvěma hráči a dokáže zabavit na úctyhodný počet hodin.

+ Velmi zábavná a originální kooperativní hra, která dokáže hráče zabavit na dlouhou dobu.

– Jednotlivé bloky bomby se začnou opakovat a dochází pouze ke zvyšování jejich počtu nebo ke snižování času zbývajícího do výbuchu bomby.

Hodnocení: 7/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0