Dolmen – NOVINKY – DARK SOULS ale ve vesmíru!

Soulslike her je nepřeberné množství a každou chvílí vychází nějaká nová, která tvrdí, že vezme formuli FromSoftware na úplně nový level. A většině z nich se do opravdu nepovede. Je důvod, proč je jedno Dark Souls a všichni o něm pořád mluví, i po letech. Předělat tenhle koncept z fantasy světa do daleké budoucnosti taky není úplně novinka, ale pořád je to dost originální. A přesně o to se pokusí Dolmen.

  • Datum vydání: 20. května 2022
  • Vývojář: Massive Work Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Dolmen se rozhodně nesnaží zakrýt, že jde o soulslike hru spíš naopak. I když to ze začátku nemusí být jasné. Dostáváte se do těžařské kolonie, která se dostala do dost nepříjemné situace. Totiž díky záhadnému minerálu, který se tamním horníkům podařilo objevit, se teď hranice mezi světy dost ztenčily a nejrůznější stvoření z jiných světů mají zelenou.

Takže kde se vzali hordy nepřátel z jiných světů je jasné. A kdo se jich musí zbavit, je asi taky jednoduché vyvodit. Kromě toho se ale všechno v Dolmen dost podobá svému japonskému předchůdci. Těžké souboje s většími i menšími bossy, kde hraje načasování obrovskou roli, střídá sbírání soulů, teda nanitů, o které nečekaně přijdete, jakmile spadnou HP na nulu. A kdyby jste pořád pochybovali, jestli je Dolmen kopií slavnějšího titulu nebo ne, tak rozhození kláves ovládání je identické. Ale jak se říká, proč to spravovat, když to není rozbité…

Dolmen vyjde 20. dubna na počítače a konzole, kromě Nintenda. Podobně jako například The Surge se snaží převést osvědčenou formuli do jiného, neokoukaného prostředí a zatím to zní celkem dobře. Udělat dobrou soulslike hru není jenom o příběhu nebo zasazení, podle mě jde hlavně o perfektně vybalancovaný soubojový systém. Prostě nic jednoduché, co jenom tak proletíte, ale zase ne nemožně těžkého. A tady y Dolmen mohl narazit, jestli si vývojáři nedají pozor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *